MOTOR ARIZA IŞIĞI

MUSTAFA AYDIN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda sürekli motor ikaz lambası yanıyor. Servise götürüyorum "Zengin Yakıt Karışımı" deyip. Reset atıyorlar 2 ay sonra yine yanıyor. Sizce ne yapmalıyım? Tavsiye ve tecrübelerinizi bekliyorum

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bilgilerinizden gördüğüm kadarıyla aracınızda lpg yok. Bu hataya hangi sensör veriyor. Ayrıca 2 ay ilginç bir süre, düzenli bir sorun olsa hep yanacaktır arıza ışığınız. Örneğin yakıt aldığınız istasyon hep aynımı ? Yoksa 1-2 ayda bir kere x istasyondan alıncamı oluyor ?

MUSTAFA AYDIN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bilgilerinizden gördüğüm kadarıyla aracınızda lpg yok. Bu hataya hangi sensör veriyor. Ayrıca 2 ay ilginç bir süre, düzenli bir sorun olsa hep yanacaktır arıza ışığınız. Örneğin yakıt aldığınız istasyon hep aynımı ? Yoksa 1-2 ayda bir kere x istasyondan alıncamı oluyor ?
Araba çalıştıktan sonra ekranda motor arızası yanıyor, yani sönmüyor. Sonra servise gidiyorum zengin yakıt karışımdan deyip arızayı siliyorlar. Sonra gönderiyorlar beni. Araç LPG'siz. Yakıt istasyonu hep farklı. Sabit aldığım bir yer yok. ilki Shell'den 95+ Vpower alınca olmuştu. 2.si Bursa'da Petrol Oficinden alınca oldu. Buda BP'den aldıktan sonra ama hepsinde çeyrek depo ha

rçamıştım.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yakıt kalitesi etkili olabilir ama enjektörlere de baktırmak lazım. yakıt sisteminde bir sıkıntı var gibi..

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA AYDIN1

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracımda sürekli motor ikaz lambası yanıyor. Servise götürüyorum "Zengin Yakıt Karışımı" deyip. Reset atıyorlar 2 ay sonra yine yanıyor. Sizce ne yapmalıyım? Tavsiye ve tecrübelerinizi bekliyorum
Hocam motor ariza kodunu biliyor musunuz ? Yakit degistirdigim zaman veya ceyrek depoya indigimde bende ariza aliyorum cok nadir ve P1101 ariza kodu var o da Debimetre diye geciyor yani hava akis metre sensoru.. Ayni problem olabilir.. Bilginize.

MUSTAFA AYDIN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam motor ariza kodunu biliyor musunuz ? Yakit degistirdigim zaman veya ceyrek depoya indigimde bende ariza aliyorum cok nadir ve P1101 ariza kodu var o da Debimetre diye geciyor yani hava akis metre sensoru.. Ayni problem olabilir.. Bilginize.
Kodunu bilmiyorum. Arızada dün kendi kendine gitti.TOTAL den benzin aldım.

MUSTAFA AYDIN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu araçlarda çeyrek depo benzin altına düşünce depodaki basınç düştüğünden motor lambasını yakıyormuş. Sanırım arıza nedeni bu idi çünkü benzin alınca arıza gitti.