Motor arıza ışığı ve stabili trak aynı anda yanıyor

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Benim tahminim ya atesleme bobini yada bujiler. Buji neden yapar bilmiyorum ama bende daha 4 gun once yolda giderken sanki motor yerinden cikcak gibi sarsiliyordu gaz yemiyordu. Benim korkum emme manifoltuydu ama degilmis. Once atesleme bobini degisti sonra yine yapti. Bu sefer benim eski atesleme bobinini takip bujileri degistirdiler ve ilginc bir sekilde suan yapmiyor. Bujilerimde saglam gozukuyordu. Ayni hatayi almistim bende sizin gibi. Motor isigi ve stabiltrak hatası.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor arıza ışığı ve stabili trak aynı anda yanıyor

Geçmiş olsun.. Ateşleme bobinin arızalnması neden kaynaklanıyormuş sordunuz mu? Acaba düşük akü amperi arızaya sebep verirmi? zamanla bizim orjinal aküler çok zayıflıyor..

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor arıza ışığı ve stabili trak aynı anda yanıyor

Neden bozulduğunu söylemedi zaten bobini taktIk denedik sorun bu dedi üstünde kaldı birazda pahaliymis akü ölçümü 10.3 çıktı akü ile ilgili değil sanırım. Yalnız bu bobini değiştirdikten sonra araba bir değişti ara ara yaptığı terleme gibi titreme problemi kalktı ayrıca arabanın cekiside değişti sanki Ekstralar 30 beygir daha ilave ettiler o kadar fark ettiriyor