Motor arıza ışığı ve stabili trak aynı anda yanıyor

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce stabili trak için yazmıştım arada bir yaniyordu sonra kontak kapatinca geçiyordu.  Dün akşam bu ışık tekrar yandı ve kontak kapama rağmen bu sefer sonmedi ayrıca yanında turuncu motor lambası da yandı.  Arabanın sesinden belli araç sanki titreyerek gaz sesi geliyor. Bu neden olabilir aksama iş çıkışı gideceğim ama malum içim içimi yedi neden olabilir diye yorumu olan var mı

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor arıza ışığı ve stabili trak aynı anda yanıyor

arkin39 link' Alıntı:
Arkadaşlar daha önce stabili trak için yazmıştım arada bir yaniyordu sonra kontak kapatinca geçiyordu.  Dün akşam bu ışık tekrar yandı ve kontak kapama rağmen bu sefer sonmedi ayrıca yanında turuncu motor lambası da yandı.  Arabanın sesinden belli araç sanki titreyerek gaz sesi geliyor. Bu neden olabilir aksama iş çıkışı gideceğim ama malum içim içimi yedi neden olabilir diye yorumu olan var mı

Genelde bu tarz sorunlar ya sigorta kutusundan ya da akünün bitmesinden kaynaklanıyor... Sorununuz daha büyük olmaz inşallah geçmiş olsun...

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En son bakıma gittiğimde akü çok iyi değil dediler. Fakat arabanın gaz yememek yani sanki oksuruyormus gibi çalışması akü ile ilgili olabilir mi araba sanki birşeyleri tıkalı gibi çalışıyor titreyerek

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkin39 link' Alıntı:
En son bakıma gittiğimde akü çok iyi değil dediler. Fakat arabanın gaz yememek yani sanki oksuruyormus gibi çalışması akü ile ilgili olabilir mi araba sanki birşeyleri tıkalı gibi çalışıyor titreyerek

Olur hiç merak etmeyin :) hatta ara kısmından akü sorunu diye yazın bizim forumda aratın ne kadar saçma sapan arıza varsa akü den kaynaklanmış :) Mekanik aksamdan çok elektronik aksam oldu araçlarımız normaldir.

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Akü yu değiştirmeye zaten niyetim vardı araç hep stabili trak veriyordu kendi siliyordu iyice giderse akü ile birlikte baktıririm dedim ama dün motor lambası ve gaz titreme yapınca akü aklıma gelmedi bir iki saat sonra öğreneceğiz inşallah akü dur

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkin39 link' Alıntı:
Akü yu değiştirmeye zaten niyetim vardı araç hep stabili trak veriyordu kendi siliyordu iyice giderse akü ile birlikte baktıririm dedim ama dün motor lambası ve gaz titreme yapınca akü aklıma gelmedi bir iki saat sonra öğreneceğiz inşallah akü dur

%90 akü :) geri kalan %10 ise ciddi bir arıza çıkabilir siz yine de iyisini düşünün :)

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hadi  inşallah allah soyletiyordur akşamdan beri düşünüyorum akü olsun ilk size yazacağım

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabanın ateşleme bobini bozulmuş stabil trak ve tekler gibi çalışması ondanmis

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

arkin39 link' Alıntı: