Model Yükselteceğim Fakat...

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Sayın Abilerim,Üstadlarım;elimde bulunan 2001 corsa c 1.4 Elegance Tam Otomatik Benzin&LPG 118.Bin KM de olan aracımı satılığa çıkartıp yerine 2003-2005 arası çorsa alıcam.Amaç model yükseltmekle beraber arabayı kullanma amacımın değişmesi(performans amaçlı kullanıcam)ancak benim corsa'da yaşadığım sorunlar üzerine birdaha opel almamaya kendi kendime söz vermiştim.Elimdeki arabanın 3 yada 4. sahibiyim aldığımda vasat haldeydi sis farından tutun sileceğine hatta ve hatta yedek anahtar pert durumdaydı.Ve bana artı olarak Beyin sorunu çıktı.Sıkışık dönemimde verdim parayı yaptırdım.Şu an araba 0'lanmış durumda.Geçen ay Z rot'ları değiştim en takım yeniledim muayeneye soktum(geçti)herşeyi tam.Yani aldığım günden beri (Şubat ayında 2 Yıl tamamlandı)hep darbe üstüne darbe yedim.Kendi kendime diyorum arabanın sucu ne ki?Kullanan adam bakmamış oynamış arabanın beyniyle,bakımsız bırakmış vs. vs.O yüzden opele karşı bi sıcaklık var içimde bu yüzden temiz bir corsa c alıcam.Ve tamamen kendim döşeyecem(içi dışı kaput altını dahil).ALmak istediğim motor seçenekleri Minimum 1.4EcoTech Max.1.7dtı olucak.Araba performans amaçlı kullanıcam(tabiri caizse otoban faresi denebilir:)manuel+benzin(lpg hiç takılmamış)bir araba alıp belirttiğim motor seçeneklerindeki bi arabadan benim belirtmiş olduğum performans beklenirmi?Alabilirmiyim?İnternette baktıklarım (geneli)1.2-.13(1.3 çoğunluk dizel)motorlu araçlar hep modifiye falan edilmiş zarıl zurul bağırtıyorlar.Umarım anlatabilmişimdir.Zaman ayırlara Şimdiden Teşekkür Ederim...

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 sonrası modellerde 1.4 Ecotec ve 1.7 DTI yok, madem performans amaçlı bir araç hazırlamayı düşünüyorsun 2 alternatifin var; 2001 1.4 Comfort yada 2003 1.7 DTI almalısın. Her ikiside kurcalamaya hazır araçlar. ;) Ben 1.4 kullanıyorum, custom filtre kiti ve eksoz var, daha katı ve orjinal eksoz boruları üzerinde duruyor, bu halde bile gayet tatminkar. Mevcut yapılmış 1.7 ler var, 100 üzeri hpleri ufak işlemler ile alabiliyorlar. Her ikiside mantıklı, tercih senin.

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 sonrası modellerde 1.4 Ecotec ve 1.7 DTI yok, madem performans amaçlı bir araç hazırlamayı düşünüyorsun 2 alternatifin var; 2001 1.4 Comfort yada 2003 1.7 DTI almalısın. Her ikiside kurcalamaya hazır araçlar. ;) Ben 1.4 kullanıyorum, custom filtre kiti ve eksoz var, daha katı ve orjinal eksoz boruları üzerinde duruyor, bu halde bile gayet tatminkar. Mevcut yapılmış 1.7 ler var, 100 üzeri hpleri ufak işlemler ile alabiliyorlar. Her ikiside mantıklı, tercih senin.

Hocam elimdeki arac zaten 2001 model yukseltsemmi diye tereddutum var ama modelin en dolusuda Elegance oda sadece 2001 modelde var aslinda elegance almayi dusunuyorum ama elegance gibi sis fari cd calari alimunyum janti falan full olan modeli var mi?mumkunse yuksek model.Modifiyeye el verisli olsun :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam elimdeki arac zaten 2001 model yukseltsemmi diye tereddutum var ama modelin en dolusuda Elegance oda sadece 2001 modelde var aslinda elegance almayi dusunuyorum ama elegance gibi sis fari cd calari alimunyum janti falan full olan modeli var mi?mumkunse yuksek model.Modifiyeye el verisli olsun :)
Hem modelli hem dolu olsun istiyorsan 2004 model Cosmo al, 2005 leri çok nadir oluyor. Birde 2006 Silverline lar var, onlarda dolu ve şık ama her iki modelde yalnızca 1.4 Twinport ve 1.3 CDTI olarak üretildi.

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 lere bakiyorum cok sesli calisiyorlar.Bu gercekten boylemi yoksa ses kayit cihazina mi oyle yansiyor?

Birde 2001 comfort mu elegance mı? (1.4)

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2004 cosmo var direksiyon kutusu sorunu var,
2005-2006 modellere bak
donanım sırası ise cosmo yoksa silverline yoksa enjoy al

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 lere bakiyorum cok sesli calisiyorlar.Bu gercekten boylemi yoksa ses kayit cihazina mi oyle yansiyor?

1.7 DTI kullanıcısı olarak, bana herhangi bir dizelden daha gürültülü gelmiyor. Şirket araçlarımız içinde dizel focus ve dizel fluence var, 60-70.000 kilometreden sonra bizim DTI'lar gibi ses çıkarmaya başlıyorlar.

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 dti bulursan ve iyi konumdaysa hiç kaçırma derim.

Modifiye ye çok müsait araçlar. Çok iyi sonuçlar alabiliyorsun.

Custom remap yani ecu programlama işini bu işte usta birine yaptırırsan sorunsuz ve çok iyi sonuçlar elde edebilirsin.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elegance daha çok aile tarzı araç, bence pek sportif değil, döşeme rengi felan özellikle. Zaten tek kapılı Elegance yok sanırım.

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 dti bulursan ve iyi konumdaysa hiç kaçırma derim.

Modifiye ye çok müsait araçlar. Çok iyi sonuçlar alabiliyorsun.

Custom remap yani ecu programlama işini bu işte usta birine yaptırırsan sorunsuz ve çok iyi sonuçlar elde edebilirsin.

sağol bilgiler için hocam.1.7dti ve 1.4 comfort alıcam zaten ama kararsızın :rakir: