Mobil 1 ile "1.000.000 mil"

hemso

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra Cve istanbulda taksi biraz ilginç geldi

Yanlış bir bilgiyi düzelteyim başka bir arkadaş vectra c demiş ama araç vectra c değil araç corsa c ve hala istanbul gültepe'de taksi olarak çalışıyor.

Taksinin sahibi yakın bir aile dostumuz.
Not. araç 1.000.000 km olunca mobil firması aracı alıp yerine 2012 corsa d 1.3cdti
verecekmiş.

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bu yag güçlü makinalarda gecerli mi acaba devir cevirmek acısından soruyorum arkadaşlar daha önceden 5/30 kullandım ama şimdi yag degişimi geldi aracın 10/40 motul cok güzel diyorlar castrol magnatec iyi diyorlar mobilde 1 cok iyi diyorlar sizce hangisi kullanmalı ???

hemso

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bu yag güçlü makinalarda gecerli mi acaba devir cevirmek acısından soruyorum arkadaşlar daha önceden 5/30 kullandım ama şimdi yag degişimi geldi aracın 10/40 motul cok güzel diyorlar castrol magnatec iyi diyorlar mobilde 1 cok iyi diyorlar sizce hangisi kullanmalı ???

aracım 2008 corsa d 1.4 otomatik son 2 bakımda (60.000-90.000) mobil1 0-40 new life kullandım daha iyisi çıkana kadar artık başka yağ kullanmam herhalde ben memnun kaldım tavsiye ederim.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İyi de başka marka yağlarla da bu kadar ihtimam göstererek kullanılsa bence onlarda da sonuç çok farklı çıkmaz. Yağ ve suya dikkat edilecek, parça değişimleri orijinalleriyle olacak. Bir araba için başka bir şey yapamazsınız ki! Bunları yaparsanız zaten çok uzun yıllar ve km'ler binersiniz.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi de başka marka yağlarla da bu kadar ihtimam göstererek kullanılsa bence onlarda da sonuç çok farklı çıkmaz. Yağ ve suya dikkat edilecek, parça değişimleri orijinalleriyle olacak. Bir araba için başka bir şey yapamazsınız ki! Bunları yaparsanız zaten çok uzun yıllar ve km'ler binersiniz.

Abi yağlar arasında yağın sentetik yağ olması mineral yağlara göre daha kaliteli yağlardır.Çünkü artık motorlardaki beklenti çok yüksek. Sentetik yağlarda da yağda kullanılan deterjan çeşidi ve kalitesi yağın iyiliğini gösterir.Aynı muadil yağlarda birisi yarı fiyatına satılıyorsa altında bişey vardır mantığı ağır basıyor.Bence her yağ aynı olmaz. Ama diğer dediklerin kesinlikle ve kesinlikle çok doğru.

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fransiz mali olsada motul 300V 5w40 ya da 15w50 tam sentetik ester tabanli yag atmo modifiyeli araclar icin bence en iyi 3 yagdan biri..burasi modifiye sitesi olmadigi icin, degerinin anlasilacagini zannetmiyorum..
en iyi yag, amsoil dir.. zamaninda arastirmalari ekledim.. artik kilimi kipirdatmam..:] amsoil i getiren varsa kesin aliciyim :]

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amsoil, motul, repsol en iyi yağ markalarıdır. binek araçlar için ne derece gereklidir orası tartışılır :D