mini onarım hakkında bilgisi olan?

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.. bildiğiniz üzere kasko şirketlerinin mini onarım hakkı var bende kasko süresi bitmek üzereyken tampon köşesindeki sürtmeden dolayı oluşan çizikleri gidermek istiyorum. autoking maltepede o kısma lokal boya yapılacağı söylendi. daha önce böyle bi işlem yaptıran varmı aramızda? acaba çok sırıtırmı boya farkı olurmu? aracın rengi su mavisi bu arada. ordaki yetkili bi sıkıntı olmayacağını söyledi ama içime de kurt düşmüyo değil..

seozza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: mini onarım hakkında bilgisi olan?

preklinik link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar.. bildiğiniz üzere kasko şirketlerinin mini onarım hakkı var bende kasko süresi bitmek üzereyken tampon köşesindeki sürtmeden dolayı oluşan çizikleri gidermek istiyorum. autoking maltepede o kısma lokal boya yapılacağı söylendi. daha önce böyle bi işlem yaptıran varmı aramızda? acaba çok sırıtırmı boya farkı olurmu? aracın rengi su mavisi bu arada. ordaki yetkili bi sıkıntı olmayacağını söyledi ama içime de kurt düşmüyo değil..

AutoKing manisa şubesinde ben de bir önceki aracımın çiziklerini yaptırmıştım. Lokal boya konusunda kaliteli iş yapıyorlar hiç bir sıkıntı yaşamamıştım ben. Benim aracımın rengi de maviye çalıyordu.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende önümde aniden fren yapan bir arabaya arkadan çok hafif dokundurmuştum ve ön tamponun sağ tarafı biraz çizilmişti.Autoking de lokal boya yaptılar ve neredeyse hiç belli olmuyor.Ayrıca arabamın rengi metro mavisi,içiniz rahat olsun.Güzelce yaparlar.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer çok sırıtmıyorsa yaptırmayın bence ama gözünüze batıyorsa yaptırın.
Tampon plastik olduğu için serviste de yapılsa autokingde de yapılsa çok hafif bir ton farkı oluyor
Çünkü boyanan madde plastik. Ben beyaz aracımın tamponuna lokal boya taptırmıştım kaportaya oranla çok az da olsa ton farkı vardı bunu serviste bu şekilde söyledi
Lokal boya attıracağınız için park sensörü varsa onları çıkarmadan yapıyorlar bu da zamanla park sensörünün orasından vernik atmasına neden oluyor, bunlara dikkat etmenizi isterim

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

autokingin işinden ben memnun kalmıştım eski aracımda.ama iyice tembihlemeniz lazım.tampon boyatmak Hakan beyin dediği gibi riskli.renk farkı olabilir.ama yine de kazalı gibi sırıtmasından iyidir bence..

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

renk tutup tutmayacağını teyit edin ve ona göre işlem yapın eğer renk tutmamış olursa tekrar boyamalarını talep edebilirsiniz ama çokta göre batmıyorsa yaptırma derim

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim yorumlarınız için. dediğiniz gibi çizik görünmesindense ton farkı olması daha iyidir sanırım. inşallah güzel olur fotolarını paylaşırım yapılınca :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar yeni başlık açmak istemedim. Aracımın kapı kolu iç kısımlarında ve eşiklerdeki kılcal vb. çiziklerden ötürü mini onarıma sokabilir miyim buru yapan var mı daha önce?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mini onarım kapsamına girmesi için her bir hak için işlem bölgesinin 20 cm çapında ya da uzunluğunda olması. Daha büyük olursa da bir yerine birden fazla mini onarım hakkı kullandırarak yapılır.

Fakat kılcak çizikler için nasıl bir işlem yaparlar bilemiyorum, tırnak girmiyorsa pasta ile halledilir. Yoksa boyanır.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Mini onarım kapsamına girmesi için her bir hak için işlem bölgesinin 20 cm çapında ya da uzunluğunda olması. Daha büyük olursa da bir yerine birden fazla mini onarım hakkı kullandırarak yapılır.

Fakat kılcak çizikler için nasıl bir işlem yaparlar bilemiyorum, tırnak girmiyorsa pasta ile halledilir. Yoksa boyanır.
nasıl yani benim aracın tamponda çıkma var yerinden ve muhtelif çizikler bunler 3 er 5 ed cm lik şimdi hepsini yaptıramam mı acaba ?