Mini İzmir Cila Buluşması (25/12/2011)

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mini İzmir Cila Buluşması (25/12/2011)

thejazz link' Alıntı:
Geldim toplantıdaydım yeni çıktım, bu aralar yoğunum biraz malum yıl sonu.
ևok keyifli bir mini pazar buluşması gerçekleştirdik Doğan ile beraber. Ortaya çıkan sonuç gerçekten güzel. Her ne kadar köpüklü yıkama tavsiye etmesemde pazar günü İzmir'de gittiğimizden yerden başka bir alternatifimiz yok maalesef. Yaptığımız işlemlere gelince; araç yıkandıktan ve "Meguiar's Water Magnet" ile kurulandıktan sonra yüzeyi inceledik. Birkaç ufak tefek ince çizikler ve kuş pisliği ardında kalan minör seviyede vernik yanması haricinde araçta harelenme, hologram izleri vs. birşey yoktu. ֖zellikle motor kaputu üzerindeki çizikleri Meguiar's M205 sayesinde el ile uygulamak suretiyle kaybettik. Makine ile uygulama şansımız yoktu maalesef :( Diğer ufak tefek kuş lekelerinide büyük ölçüde minimize ettik. Fazla vaktimiz olmadığından ön kaputa Poor Boys Black Hole Glaze uyguladık, onun kurumasını beklerken aracımızın diğer panellerine Meguiar's Tech Wax 2.0 uyguladık. Kuruyan Balck Hole, Meguiar's Supreme Shine mikrofiber bezi ile itinayla silindi ve kaputumuza da waxımızı güzelce çoook ince bir tabaka halinde uyguladık. Bekledik biraz muhabbet ettik, Doğan kardeşimin sohbetine doyum olmuyor :) Güldük makara yaptık sonra kuruyan cilamızı severek, okşayarak :) güzelce sildik. Krom panjurdaki ufak tefek kireç izlerini Meguiar's UQD püskürterek çıkardık ve geçtik arabalarımızın karşısına keyifle izledik.
Sonuç olarak ortaya çıkan sonuç çok kısa zamanda ve bu şartlarda güzeldi. Ancak beni çok fazla tatmin etmediğini paylaşmak isterim.

Amanin demek ki ben türünün son örneği değilmişim demek ki soyum tükenmemiş  ;D Benim gibi hala araba manyakları var mış  greatt Süpersiniz Kardeşlerim 23 Ocak 2012 de İZMİR deyim memleketimdeyim İşallah gelir gelmez sizler le tanışma imkanım olur. Sizlerle tanışmak istiyorum. İşallah  

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok güzel olmuş araçlar birşey sorcam arkadaşlar hatırlarsınız 2 hafta önce sol ön tampon hasar görmüştü geçen hafta yapıldı auto king de boyandı vs yanlız hava açınca farkettim güneş altında işlem yapılan yerde pasta kalıntıları var sanki bezle silinmiş ve izlerin var beyazımsı ama güneş vurunca belli oluyor baştan savma mı iş yapmışlar götürüp göstermeyi düşünüyorum ama bir sorun mu yoksa sadece yeni pasta ve kısmi yapıldığı için mi böyle ? ancak renk farkı değil yani bir taraf parlak bir taraf mat diye değil güneş altında beyazlıklar görünüyor ama kapalı ortamda tamamen kırmızı

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

resım paylasırsanız daha net olur bence.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by-Abdullah link' Alıntı:
vala çok olmuş sonaxtan farkı da kalmamış..ama dıkkatımı ceken bişi oldu dogan.. arabayı hazır kopukle yıkamak zararlı biliyorum..çünki içindeki sökücü madde zarar veriyor diye biliyorum
Köpük yıkama düzgün kimyasallar ile yapıldığında ön yıkamadan başka birşey değildir.(Araç sadece tozlu olur ona lafım yok) Tabi sonrasında düzgün bir sünger yada mikrofiber bir yıkama eldiveni ile tekrar geçmek lazımdır. Maalesef ülkemizde kimi yerlerde, kirleri çözmesi için ağır çözücüler kullanılmakta. Doğal olarak buda zamanla verniğin matlaşmasına, plastik aksamların bozulmasına (renk açılması) yol açmakta. Aracın üzerinde cila da varsa 1-2 yıkama sonrası hadi bana eyvallah ben kaçtım diyor size. Bilindik bir yerde çok zorda kalındığında yapılacak bir uygulama bana göre. Bende hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum köpüklü yıkamayı. Ayrıca köpükle yıkama sonrası iyi çıkmayan kir katmanı dandik bezlerle silindiğinde, sizin parıl parıl parladığını sandığınız aracınızın üzerinde milyonlarca kılcal hareler bırakmakta.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=3451.msg77706#msg77706 date=1324887842]
Geldim toplantıdaydım yeni çıktım, bu aralar yoğunum biraz malum yıl sonu.
ևok keyifli bir mini pazar buluşması gerçekleştirdik Doğan ile beraber. Ortaya çıkan sonuç gerçekten güzel. Her ne kadar köpüklü yıkama tavsiye etmesemde pazar günü İzmir'de gittiğimizden yerden başka bir alternatifimiz yok maalesef. Yaptığımız işlemlere gelince; araç yıkandıktan ve "Meguiar's Water Magnet" ile kurulandıktan sonra yüzeyi inceledik. Birkaç ufak tefek ince çizikler ve kuş pisliği ardında kalan minör seviyede vernik yanması haricinde araçta harelenme, hologram izleri vs. birşey yoktu. ֖zellikle motor kaputu üzerindeki çizikleri Meguiar's M205 sayesinde el ile uygulamak suretiyle kaybettik. Makine ile uygulama şansımız yoktu maalesef :( Diğer ufak tefek kuş lekelerinide büyük ölçüde minimize ettik. Fazla vaktimiz olmadığından ön kaputa Poor Boys Black Hole Glaze uyguladık, onun kurumasını beklerken aracımızın diğer panellerine Meguiar's Tech Wax 2.0 uyguladık. Kuruyan Balck Hole, Meguiar's Supreme Shine mikrofiber bezi ile itinayla silindi ve kaputumuza da waxımızı güzelce çoook ince bir tabaka halinde uyguladık. Bekledik biraz muhabbet ettik, Doğan kardeşimin sohbetine doyum olmuyor :) Güldük makara yaptık sonra kuruyan cilamızı severek, okşayarak :) güzelce sildik. Krom panjurdaki ufak tefek kireç izlerini Meguiar's UQD püskürterek çıkardık ve geçtik arabalarımızın karşısına keyifle izledik.
Sonuç olarak ortaya çıkan sonuç çok kısa zamanda ve bu şartlarda güzeldi. Ancak beni çok fazla tatmin etmediğini paylaşmak isterim.

Amanin demek ki ben türünün son örneği değilmişim demek ki soyum tükenmemiş  ;D Benim gibi hala araba manyakları var mış  greatt Süpersiniz Kardeşlerim 23 Ocak 2012 de İZMİR deyim memleketimdeyim İşallah gelir gelmez sizler le tanışma imkanım olur. Sizlerle tanışmak istiyorum. İşallah  
[/quote]
:) 4 gözle bekliyoruz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
resım paylasırsanız daha net olur bence.
resim koymayı düşünüyorum ama foto da belli olmayabiliri ama yarın hava açık olursa denerim

dipp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bi ses vermiyorsunuzki geleyim. bende pazar gunu bi yerlerde kesin bi toplantı var diyordum kendi kendime :)
saka bi yana arabam siyahtan beyaza dönmeye başladı bi yikatsam iyi olucak sanırım :) bi dahakinde haberim olsun ;)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

belki pasta lekesıdır bezle cıkarmayı denedınızmi

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sık cila yapmanın hiçbir zararı olmaz, boncuklanma  azaldığı zaman yapmak daha mantıklı tabi ancak ben sabredemiyorum mesela uğraşmak hoşuma gidiyor :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana guzel bır cıla markası onerırmısınız gecen gun wax alacaktım turtle marka o nasıldır