Mini İzmir Cila Buluşması (25/12/2011)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mini İzmir Cila Buluşması (25/12/2011)

thejazz link' Alıntı:
005hihih
Benim bir tanıdığım vardı, özellikle tanıdıklara, akrabalarına indirim yerine bindirim yapardı  011zaa

şimdi o tanıdığınızı kötü şekilde anmayalım çünkü insan bundan bazen garip bir haz alıyor!!

Birara en yakın arkadaşıma malzeme satarken gözüne baka baka kazık atıyordum, ki sahtekar tipler hariç kimseye asla yapmadığım birşeydir.

"Tolgacım ne kadar bu malzemelerin hepsi"

"100, ama sen o 20 yi de ver bakem"

011zaa

Benm elemanda böyle babayiğit biraz, hani 3 e 5 e bakmam ayağı yapıyor ben bu espiriyi yapınca, bende gerçekten alıyorum elinden parasını  011zaa

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=3451.msg78216#msg78216 date=1324931434]
005hihih
Benim bir tanıdığım vardı, özellikle tanıdıklara, akrabalarına indirim yerine bindirim yapardı  011zaa

şimdi o tanıdığınızı kötü şekilde anmayalım çünkü insan bundan bazen garip bir haz alıyor!!

Birara en yakın arkadaşıma malzeme satarken gözüne baka baka kazık atıyordum, ki sahtekar tipler hariç kimseye asla yapmadığım birşeydir.

"Tolgacım ne kadar bu malzemelerin hepsi"

"100, ama sen o 20 yi de ver bakem"

011zaa

Benm elemanda böyle babayiğit biraz, hani 3 e 5 e bakmam ayağı yapıyor ben bu espiriyi yapınca, bende gerçekten alıyorum elinden parasını  011zaa
[/quote]

:D

yemreozacmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=yemreozacmak link=topic=3451.msg78173#msg78173 date=1324930200]
[quote author=GNSpower link=topic=3451.msg78160#msg78160 date=1324929928]
[quote author=yemreozacmak link=topic=3451.msg78148#msg78148 date=1324929704]
yalnız bana yardım edin hem aracımı yıkayıp hemde şu hızlı cilayı uygulayabileceğim bir yer yokmudur koca izmir de, zira aracı bu şekilde buluşmaya getirmek istemem :)

Valla biz Mavişehir Koçtaş'ın altındaki yıkamacıda yıkattık sonrasında da otoparka çekip cilayı uyguladık. Oğuz sanıyorum Karşıyaka Sonax'ta hallediyor normalde.
[/quote]
o zaman ben haftasonu bi koçtaşa gideyim
[/quote]
Ksk Sonax'ı tek geçerim yani reklam olmasın ama sahibi Gürkan Bey ilgili güzel bir kardeşimiz. Kendi uygulamalarimi da rahatlikla yapiyorum sayesinde tavsiye ederim. Selamımı iletebilirsin kendisine şayet gidersen.  greatt
[/quote]
bu tavsiye üzerine haftasonu koçtaş olan durağımı sonax olarak değiştiriyorum, heralde cumartesi sabahtan giderim yeni yıla cilalanıp girelim değilmi  rasta_occasion
varmı gelirim diyen?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yemreozacmak link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=3451.msg78199#msg78199 date=1324930908]
yalnız bana yardım edin hem aracımı yıkayıp hemde şu hızlı cilayı uygulayabileceğim bir yer yokmudur koca izmir de, zira aracı bu şekilde buluşmaya getirmek istemem :)

Valla biz Mavişehir Koçtaş'ın altındaki yıkamacıda yıkattık sonrasında da otoparka çekip cilayı uyguladık. Oğuz sanıyorum Karşıyaka Sonax'ta hallediyor normalde.
[/quote]
[/quote]
Ksk Sonax'ı tek geçerim yani reklam olmasın ama sahibi Gürkan Bey ilgili güzel bir kardeşimiz. Kendi uygulamalarimi da rahatlikla yapiyorum sayesinde tavsiye ederim. Selamımı iletebilirsin kendisine şayet gidersen.  greatt
[/quote]
bu tavsiye üzerine haftasonu koçtaş olan durağımı sonax olarak değiştiriyorum, heralde cumartesi sabahtan giderim yeni yıla cilalanıp girelim değilmi  rasta_occasion
varmı gelirim diyen?
[/quote]
Ben cuma gününden Uşağa kaçıyorum, yoksa eşlik ederdim :)

yemreozacmak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=yemreozacmak link=topic=3451.msg78371#msg78371 date=1324935261]
[quote author=thejazz link=topic=3451.msg78199#msg78199 date=1324930908]

[/quote]
[/quote]
[/quote]
varmı gelirim diyen?
[/quote]
Ben cuma gününden Uşağa kaçıyorum, yoksa eşlik ederdim :)
[/quote]
birdahaki sefere diyelim o zaman

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne diyeyim izmire gelince oğuz abi ve doğan kardeşimlede görüşmek isterim.
Paylaşılan görüntülerden sonra bende arabamı kendim yıkayım cilalamak istiyorum sonax a bile gitsem yine birşeyler eksik kalıyor kaldı ki abonelik aldık yinede 12,5 lira o bile pahalı.
alacağım kovayı birde water magnet bez birde güzel cilalı şampuan.çift kova yönteminide öğrendik birde kese gibi yumuşak bir bez vardı, köpüklü suyunu içine bandırıp araca sürmek içi :) onuda meguiars tan mı alacağız.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
Ne diyeyim zimire gelince oğuz abi ve doğan kardeşimlede görüşmek isterim.
Paylaşılan görüntülerden sonra bende arabamı kendim yıkayım cilalamak istiyorum sonax a bile gitsem yine birşeyler eksik kalıyor kaldı ki abonelik aldık yinede 12,5 lira o bile pahalı.
alacağım kovayı birde water magnet bez birde güzel cilalı şampuan.çift kova yönteminide öğrendik birde kese gibi yumuşak bir bez vardı, köpüklü suyunu içine bandırıp araca sürmek içi :) onuda meguiars tan mı alacağız.

Mehmet, gel kardeşim başımızın üstünde yerin var. Oğuz'dan rica ederiz, Araç Bakım ve Temizlik Seminerleri verir bize, uygulamalı eğitimler, case-study, püf noktaları ve araç bakımına dair herşey. :)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=3451.msg78556#msg78556 date=1324966887]

Mehmet, gel kardeşim başımızın üstünde yerin var. Oğuz'dan rica ederiz, Araç Bakım ve Temizlik Seminerleri verir bize, uygulamalı eğitimler, case-study, püf noktaları ve araç bakımına dair herşey. :)
[/quote]
Saol kardeşim İzmir de askerlik yaptım.urlayı geçtikten sonra çeşme altı kartal menteş diye bir yerde.
Çeşmealtında kalmıştım çok güzeldi.bornova karşıyaka urla güzelce zeytinlik gibi yerleri gezebildim anca şehir merkezinde de alsancak kıbrıs şehitleri caddesi falan çokda bilmiyoruz tabi.
Ama urlaya giderken güzelbahçe tarafında sahilde floryalı et lokantası var orası gerçekten çok güzeldi gelince ilk iş orda mangal keyfi olsun. :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=3451.msg78557#msg78557 date=1324967065]
[quote author=tomacco link=topic=3451.msg78556#msg78556 date=1324966887]

[/quote]
Saol kardeşim İzmir de askerlik yaptım.urlayı geçtikten sonra çeşme altı kartal menteş diye bir yerde.
Çeşmealtında kalmıştım çok güzeldi.bornova karşıyaka urla güzelce zeytinlik gibi yerleri gezebildim anca şehir merkezinde de alsancak kıbrıs şehitleri caddesi falan çokda bilmiyoruz tabi.
Ama urlaya giderken güzelbahçe tarafında sahilde floryalı et lokantası var orası gerçekten çok güzeldi gelince ilk iş orda mangal keyfi olsun. :)
[/quote]

Mangal olsun isterse denizin ortasında olsun. Yapalım. (:)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi internetten baktım almam gereken ürünler kısaca:
Gold Class™ Yıkama şampuanı ve Koruyucu 473ml.             http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=61
Mikrofiber Yıkama Eldiveni                                              http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?46_4_12&products_id=80
Water Magnet™ Mikrofiber Kurulama Bezi 50 x 75 cm.         http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=76

amatör yıkamacı olarak buradan başlarsak.
kova ile yıkayacağım, önce bol su döküp araca yapışmış kuş pisliği kurumuş çamurları gideriyorum.
sonrasında ne kadar şampuan ne kadar su oranı yapıyoruz.bir kova şampuanlı su diğer kova temiz su.çift kova yöntemi yıkma eldiveni ile şampunaı yayıyoruz sonra temiz kovaya batırıp çamuru pisliği durulayıp aracını bütün yüzeyine yayıyoruz şampuanı.
sonra durulama.
son olarak kurulamaya nerden başlanılmalı.
en kısımda jant temizliği için bir sprey lazım sanırım yapişmış balata tozunu almak ve jantları daha parlak yapmak için.
jantlar için yapılacak uygulama nedir?