Mersin'den selamlar herkese merhaba.. OPEL A16xer ile ilgili bir sorum olacaktı

can64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL A16xer hangi LPG kiti uyumludur

Viella püskürtmeli sistem bu araca uygun mu, atmosferik motor olduğundan magnezyum subap lpg ısısı yüksek olduğundan dolayı erime yapıldığı söyleniyor yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ediyorum...

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mersin'den selamlar herkese merhaba.. OPEL A16xer ile ilgili bir sorum olacaktı

hocam, 1 aydır bunu araştırdım. kafayı yedim :) bizim araca uygun tek model var oda Prins vsi2 valve care... (sıvısı 80-100 tl ama 6000-14000km gidiyor ve her subaba ayrı olarak püskürtülüyor)
gerisi hikaye heleki landirenzo gibi yağlamalı sistemler hikaye.. millet 500-600kmde bir içinde mazot karışımı olan sıvıya 30-40 tl para bayılıyor.. sakın bulaşmayın bile. viella'yıda araştırdım ondada sorun var ne kadar sıvı olarak püskürtülsede yanma ısısı değişmiyor ve subaplara zarar veriyormuş. (ankara prins ustasının açıklaması)

ama prinste olsa henüz çok örneğine rastlamadığım için güven sorunu nedeni ile taktırmadım. çünkü kit 2800tl diğer masraflarla 3100 tl ye geliyor. ben yılda 9000-10000km yapacağım için 3 yılda kendini amorti ediyor. o yüzden taktırmadım. ama siz fazla km yapıyor ve taktırmak istiyorsanız sadece khein enjektörlü prins vsi2 + valve care öneririm....
yada 1500tl ye brc gibi bir marka taktırıp subaplar eriyince 1000-1500 tl ye sanayide gerçek 1.kalite çelik subap taktıracaksınız... maliyeti size yine 3000tlyi bulacak...

can64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mersin'den selamlar herkese merhaba.. OPEL A16xer ile ilgili bir sorum olacaktı

Teşekkürler kardeşim.. Ben de baya araştırdım sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum. Kilometrem 1500, model 2013.. Prins marka en kaliteli marka, önermiş olduğunuz vsi2 valve care yağlı sistem 10000 km'de yarım litre yağ tüketildiği söyleniyor bu da 0.1 mg subaplara 4500 devirde yağ püskürttüğünü düşünelim bunun da aldatmaca olduğunu düşünüyorum demek ki bizim araçlara uygun bir LPG kiti bulunamıyor demektir. Ben de yılda 10000-12000 km yol yapıyorum LPG'nin sadece subaplara zarar verdiğini düşünüyorum, subap, subap kapağı, motor aşındırmalarına neden olabileceğini düşünüyorum. Taktırmayı da düşünmüyorum. Viella'nın veya Prins'in püskürtme sistemi LPİ  uygun olursa düşünebilirim. Yorumunuz için teşekkür ederim hemen hemen aynı şeyleri düşünüyoruz..

mehmety

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende siz gibi araştırdım da hani bir söz var ya akı .. geciyo diye aynen öle gaz taktırcan landi : 1800 lira + 300 ruhsat + lpg filitresi değimi 10 000 de bir + lpg den kaynaklı ateşleme bobini vs arızalar derken 100 km de 10 lira kar yapıcan  haftada 1 paket sigara içtim sayarım arkadaş yeri geldimi de devir saatini 7000-8000 e dayarım supap lpg den ericek diye korkmam...

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ayni arac var.. 8000 km dir atiker gold takili ne yaglamali ne de baska bi sey.. atmosferik motor oldugu icin sorun olacagini sanmiyorum..

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MEHMETYEGİN link' Alıntı:
bende siz gibi araştırdım da hani bir söz var ya akı .. geciyo diye aynen öle gaz taktırcan landi : 1800 lira + 300 ruhsat + lpg filitresi değimi 10 000 de bir + lpg den kaynaklı ateşleme bobini vs arızalar derken 100 km de 10 lira kar yapıcan  haftada 1 paket sigara içtim sayarım arkadaş yeri geldimi de devir saatini 7000-8000 e dayarım supap lpg den ericek diye korkmam...

100 kmde 10 lirami :D :D ferrariye taktirmiyoruz lpgyi yaa ayrica korkulacak birsey yok ustaniz iyi olsun kitiniz saglam olsun gerisi sehir efsanesi

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

can64 link' Alıntı:
OPEL A16xer hangi LPG kiti uyumludur

Viella püskürtmeli sistem bu araca uygun mu, atmosferik motor olduğundan magnezyum subap lpg ısısı yüksek olduğundan dolayı erime yapıldığı söyleniyor yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ediyorum...

1.4 Turbo'da subap eriten gördüm ama 1.6 115'te henüz şahit olmadım. 2013 Model aracımda Landirenzo yağlamalı kit takılı. Yağlama olayı tamamen hikaye gibi geliyor bana da. Sürekli yüksek devirlerde kullanmama rağmen 24.000 KM'dir Allah'a şükürler olsun bir sıkıntı yaşamadım.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MEHMETYEGİN link' Alıntı:

Devrini 7-8000 e dayadığınız hangi araç  032questn