Merkezi Kilit Problemi Astra H

uegencsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Astra H 13CDTİ aracımla geçen gün ilginç bir problem yaşadım. Servise oldukça uzak bir mekanda yaşadığım için kendim çözemedim.
Hiç bir problem yokken kısa bir yol gittikten sonra bagajım UK.dan açılmadı bende formdan öğrendiğim şekilde içerden açıp sigorta kutusuna baktım. kitapçıkta söylediği gibi sigortayı söküp baktım sağlam, bu sırada uk aç kapa yaptım, sigorta panelinden çıt sesi geldi. Problemi bagajı içerden açıp aradım kilit üzerindeki soket gevşekti ve içine birazda WD40 sıkıp iyice oturttum.

Ve artık UK ya basınca hiçbir kapılar kilitlenmiyor dörtlüler yanmıyor, hatta ön konsoldanda arabayı kilitleyemez oldum. Aracı ilk sahibinden aldım hiç sol ön kapı kilitlenmemiş olmalı yedek anahtar dahi dönmüyor. Aracım artık olduğu gibi Allaha emanet bırakıyorum.
Tavsiye üzerine kutup başını söküp bekledim. Şimdi sadece bagajı kilitleyip açıyor.
Ne yapmalıyım acil yardımmmm???

mutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen günü benim akü bitti sarj yaptırayım diye aküyü söktüm tabii kapıları anahtarla kilitlerim düşüncesiyle anahtarı soktum dönmedi zandedersem anahtarla kilitlenmiyor bizim arabalar.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar delıgı varsa ıllakı anahtarla kılıtlenıyordur ve acılıyordurda

uegencsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen günü benim akü bitti sarj yaptırayım diye aküyü söktüm tabii kapıları anahtarla kilitlerim düşüncesiyle anahtarı soktum dönmedi zandedersem anahtarla kilitlenmiyor bizim arabalar.

çok ilginç kilit spreyi de sıktım hiç bir hareket yok. Kilitçiye sordum bakmak lazım diyor. Ama mantıken de açılabilmeli diye düşünüyorum

uegencsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef ki karanlıkta problem çözmenin azizliğini yaşamışım. Tavsiyeleri yaparken + yerine - kutup başını söktüğümü aydınlatılmış ortamda dün akşam farkettim. Vee sonuçta + kutup başını söküp 5-10 sn bekleyince herşey düzeldi. İlgilenen, ilgilenemeyen herkese teşekkürler.