merkezi kilit kumandası

matqap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın kumandası aniden çalışmamaya başladı servise götürdüğümde lehim yaptı olmadı ve hafızasını sildiğini söylediler kumandayı degiştirmek zorunda kaldım ama aklıma takılan eski kumandada açma kapamaya bastığımda kırmızı ışık yanardı yeni kumandada ışık yanmıyor sorduğumda yeni modellerde ışık yok dedi acaba bilgisi olan varmı.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde kumandanın üstünde ışık olupta yanmıyorsa bence bir sorun var yoksa yanmayan ışığı adam niye koysun oraya.

matqap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski kumandada ışık yeri belli oluyordu yeni kumandada ışık yerinde sadece bir yuvarlak var yani tam ışık yeri denemez ayrıca kumandaların hafızasını belirli bir süre sonra sildiği doğrumu ben aracımı sıfır aldım ve yedek anahtarı hiç kullanmadım ustaya bunu söylediğimde kumandanın iyi bile gittigini söyledi sizce düşünceleriniz nedir.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
yeni kumandalarda ışık olmadığı doğru.
belli belirsiz yeri var ama ışık yok.
ancak kumandanın bir süre sonra hafızasını silmesi ne demek anlamadım.
neyi silebilir ki hafızasından kumanda. yıllarca pil takılı olmasa da takınca aynı frekansı yayması lazım. ha araç kullanılmayan kumandayı immo hafızasından siliyor deseler o da mantıklı olmamakla birlikte mümkün bişey. sadece pil takıldıktan sorna senkron edilmesi yeterli olur diye düşünüyorum...

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım yapmadıysan eyer anahtarı kontağa tak kontağı ışıkların yandığı 2 konumuna al açma ndüğmesine kontaktayken bas kapılar açılıp kapnacak kumandan programlanacak ok ışık yanmıyorsa ya lehim yollarını yaktılar yada kısa devre var osilaskop cihazı olan bir elektronikçi o işi halleder kumandan orjin deilmi

HALİL_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali kuşcuya katılıyorum dediğini yap vectra b lerde de durum bu yolla çözülüyo çünkü

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni kumandalarda ışık yok
maliyet düşürüyorlar heralde:D

opelciyim58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni modellerde yok ama digerlerinde benim bilidigim cogunda vardır kumandaların basında yada yanlarında..

matqap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım yapmadıysan eyer anahtarı kontağa tak kontağı ışıkların yandığı 2 konumuna al açma ndüğmesine kontaktayken bas kapılar açılıp kapnacak kumandan programlanacak ok ışık yanmıyorsa ya lehim yollarını yaktılar yada kısa devre var osilaskop cihazı olan bir elektronikçi o işi halleder kumandan orjin deilmi

dediğinizi bizzat yaptım daha öncede 1 kaç sefer bu durumla karşılaşmıştım ve her seferinde bu sorun çözülüyordu ama en son yaptığımda olmadı kumandamda orjinal konyada bide özel araba anahtarlarından anlayan bir anahtarcı var orayada gittim olmadı mecburen kumandayı degiştirdim bende.