merivacı arkadaşlar buraya ;)

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de varım..

merıvacı arkadaşlar sizlerle kafama sürekli takılan bir sorunumu paylaşmak istiyorum ben ne zaman bir topicte merıva iyi araba performansı mükemmel konforlu ve çok kaliteli dedimmi bazı insanlara birşeyler oluyor megane 2 sedan,yeni corolla,yeni honda civic sedan ve yeni scenic gibi bir çok arabaya bindim ve sürdüm ama merıvadaki motor performansını alamadım yani merıva gibi değillerdi gaza dibine kadar basacaksınki gitsinler oysaki merıva öyle değil gaza dokundunmu araba kendini atıyor beni tutma bırak gideyim diyor ama özellikle yeni honda civic sedan(sözde 125hp) megane 2 sedan(sözde 115hp) ve yeni scenic performans konusunda bayağı vasattı merıvaya göre yol tutuşlarıda berbattı nerde o merıvadaki yola yapışma virajlara meydan okuma civic resmen geziyordu megane zaten berbat yol tutuş konusunda ama gelin görünki çoğu kişi o arabaların merıvadan daha iyi olduğunu iddaa ediyor ben anlam veremiyorum adamlar merıvanın yol tutuşuna performansına kötü diyip o arabaları beğeniyorlar bunlar ya merıvaya hiç binmemiş atıp tutuyorlar yada fanatiklik yapıyorlar merıvaya yol tutuş,performans,konfor,kalite ve tip konusunda asla laf ettirmem ben kusursuz çünkü vede tüm merıvacıların bu saydıklarımda aynı fikirde olduğumuzu umuyorum sizler ne dersiniz bu konuda merıvacı arkadaşlar?

saygılar...

arkadaşıma kesinlikle katılıyorum çünkü;
bu aracımı almadan önce vectra 2001 1.8 cd kullandım ağırlığı 1240 tı. ayrıca değişik araçlar da kullandım. vectramın performansı o ağırlık için mükemmeldi.. merivayı ilk tanıtıldığı günden beri takip ediyorum.. kasası ağır olduğunu düşündüğüm için 1.8 ni çok aradım ama bulamadım. şimdiki meriva opc mi 2 sene satılık ilanı çıktığı andan itibaren takip ettim.. almaya karar verince bi tane meriva 1.6 denedim.. çekişi gayet düzgün, kasayı rahatça idare edebeliyo.. sağa sola aşırı yığılmıyo.. iyice denedim ve opc yi aldım..
şimdi ise aracımı kullanan başka birisinin ifadesiyle ehlilleştirilememiş yabani at gibi.. hem performans hem aile arabası.. ayrıca avrupanın ençok satılan opel modeli diye biliyorum..
kısacası merivamı çok seviyorum..:rolleyes:

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rüzgarlıktan kastınız spoiler ise
Model>Meriva - Katogoriden Opc Line yı seçin diğerindende tavan spoiler
628 tl :)

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araniza 3 gün önce aldiğim merivamla katilsim selam dostlar

asrıncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben merivama yeni kavuştum konfor rahatlık diyecek birşey yok ama bence ön görüş açısında sorun var.arada sanruftan uzanıp yolda gidesim tutuyo :)))

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.
Bende 1 hafta önce 2006 model meriva 1.3 cdti enjoy ile tekrar aranızdayım. Araç gerçekten nçok hoş. çok fonksiyonlu. Şimdiye kadar bu aracı keşfetmediğime üzüldüm sadece.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim merivada ben askerdeyken satıldı:(

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu meriva tavan çıtaları çok hoşuma gitmeye başladı yapışkanlı mı oluyor bunlar acaba? izmir de nerede yaptırabilirim acaba?

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız hayırlı ossun.. tavan çıtası orjinal olarak yok.. yan sanayilerde sırıtyor..

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda merivacı yok galiba. :)