Meriva Bu Tüketim Normal Mi ???

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2004 Meriva Easytronic aracım var, bir hafta önce aldım...Benzim bitiminde ışık yanar yanmaz 50 ytl lik benzin alıyorum ve yaklaşık 200-230 km şehir içi ancak gidiyor..Bu yakıt normal midir ve tüp mü taktırsam diye düşünmeye başladım..

Diğer konu opel servisinde easytronik şanzımanların hassas olduğunu ve giderken stop etme gibi durumlarda çok sıkıntı oluşabileceğini söyleyerek lpg yi bu şanzımanlarda pek önermediklerini ifade ettiler..Siz olsanız naaparsınız ???

Bir soru daha aracımın twinport olup olmadığını nasıl anlayabilirim, üstünde yazar mı ??? Ruhsatta ya da motorda yazmıyor ???

Son düzenleme:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hayırlı olsun allah hata kaza vermesinn...
şimdi aracınız yarı otomatc otomatic vtes araclar normal viteslere göre birazdaha fazla yakar şehir içi ve şehir dışında için gecerli.motor yeni kısa zamanda bu ölcüm belli olmaz ama bence normal.

lpg takarsanız garantiniz biter ve bence bunu göze almayın şanzuman beyni arıza yaparsa ki yapabiliyo belli olmuyo garentiye girmez...iyi rakam
ayrıca lpg taktırcaktınız neden dizel almadınız bence yazık olur

aracını twınport olduğunu anlayamzsın sen servise sorman lazım şimdi anlatmam zor

goshawk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğin değer bence normal 220 - 250/km (100 km/ 8 lt şehir içi. ve kışın)yakıyorsun ki bu 1,6cc bi araç için bence çok iyi

Ben gazla 250 yakıyorum

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1)araban Ecotect Motora Sahip. Twinport Motorlu Merivalar 2006 Mayistan Sonra Satişa Sunuldu. Hatta Showroomlara Gelmeden Ben Sipariş Verdim.

2) Yakit Değerlerin çok Normal. Hatta çok Iyi.

3) Tüp Taktirmanin Otomatik Bir Vitese Bir Zarari Varmi Bilmem Ama Ben Kendi Arabama Kesinlikle Düşünmüyorum. Nedeni Ise Ağirliğindan Dolayi Performansi Biraz Zayif Olan Aracimin Performansinin Dahada Zayiflayacak Olmasi

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben merivamla 50 ytl şehir içi 170 km yapıyorum.