Meriva A antifiriz degisimi

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar; resimlerlede konuyu anlasilir olacaktir. Oncelikle sogutma suyu kapagini aciyoruz motor soguk olmali sonra sol altta kirmizi gazoz kapagi gibi gorunen valfi cevirerek yavasca aciyoruz zaten su akmaya baslayacaktir alta bir kap koymaniz antifirizin topraga gelmesini onleyecektir ayrica kokusu ve rengi cezbeden bir madde oldugundan sokak hayvanlainida korumus olacagiz su tamamen aktiginda bu 8 dk surebilir alttaki kirmizi valfi yani kapagi kapatip icme suyu (erikli kullandim) dolduruyoruz araci calistirip tekrar su ekliyoruz (5litre lik yetiyor) 2-3 kere gaz betmek iyi olacaktir motor isinmadan kontagi kapatip alttaki kirmizi valfi bi daha acip tamamen bosaltiyoruz ve son olarak 3 litre kirmizi antifirizi sogutma kabina dolduruyoruz arta kalani yine icme suyu takviyesi ile tamamlayip araci 10 dk calistiriyoruz eksigi tamamlayip kapagi kapattigimizda islem bitmis olmakta syg.
qypu7a9a.jpg
9u4u4udu.jpg
7utu7uzy.jpg
ebe3ajad.jpg
6u3ygavy.jpg
. Ayrica antifiriz mavi ise mavi kirmizi ise kirmizi konmali senede 1 kere degisim yapilmalidir bunun disinda musluk suyu konmamalidir icme suyundan daha iyi olan damitilmis sag su koymak imkan varsa daha iyi olacaktir kolay gelsin..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eline sağlık güzel anlatım olmuş. Ama bu yıllık değilde dört yılda bir değişim olacak diye biliyorum. Yanılıyor da olabilirim.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir de ekleme yapayım, camları açıp, kaloriferi maksimum sıcağa çekerseniz kalorifer peteğinde kalmış soğutma suyunu da değiştirmiş olursunuz.

Maviler yıllık, kırmızılar 4-5 hatta daha uzun sürede bir değişmeli.

Musluk suyu çok kireçli değil ise kullanılabilir, yakında çalışan klima varsa ondan çıkan su da biriktirilip kullanılabilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir de ekleme yapayım, camları açıp, kaloriferi maksimum sıcağa çekerseniz kalorifer peteğinde kalmış soğutma suyunu da değiştirmiş olursunuz.

Maviler yıllık, kırmızılar 4-5 hatta daha uzun sürede bir değişmeli.

Musluk suyu çok kireçli değil ise kullanılabilir, yakında çalışan klima varsa ondan çıkan su da biriktirilip kullanılabilir.

Alper yeşillerde süre ne kadar?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yeşil de mavi ile aynı olması lazım,

hibrid ise o zaman yine uzundur ama bunlardan Türkiyede yok zaten.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yeşil de mavi ile aynı olması lazım,

hibrid ise o zaman yine uzundur ama bunlardan Türkiyede yok zaten.

Anladım teşekkür ederim. Ölçüm aletim filan var. Her kış genelde ölçerim. -22 kadar gösteriyor. Eksilme filan da pek olmadı gerçi ama yine aynı şekilde ölçmeye devam ederim artık.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi ölçüm fark etmez, yani ömrü dolunca yine -22 gösterir ama içindeki silikat bittiği için paslanma direncini kaybeder ve daha kötüsü biten silikatlar ayrıştığı için kabın dibine çöker, radyatörü tıkar vs vs...

İki yılda bir değişim tavsiye ediliyor.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Anladım teşekkür ederim. Ölçüm aletim filan var. Her kış genelde ölçerim. -22 kadar gösteriyor. Eksilme filan da pek olmadı gerçi ama yine aynı şekilde ölçmeye devam ederim artık.

Teşekkür ederim.Metropollerde sıkışık trafik vs kıvamını yitirmekte benim görüşüm bana göre aracın akciğerleri titizim bu konuda ama dediğiniz gibide olabilir bir sakınca olacağını sanmam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi ölçüm fark etmez, yani ömrü dolunca yine -22 gösterir ama içindeki silikat bittiği için paslanma direncini kaybeder ve daha kötüsü biten silikatlar ayrıştığı için kabın dibine çöker, radyatörü tıkar vs vs...

İki yılda bir değişim tavsiye ediliyor.

Eyvallah bu konuyu mutlaka dikkate alacağım. Ya bizim araçların değişimi tam manası ile pislik bir durum. Kapak filan yok boruyu sökmek gerek. Sök tak birde ben bu araç üzerinde bir yeri sökmeye korkar oldum yaw başıma olmadık iş çıkaracak diye elimi vuramıyorum hehehehe psikolojimi bozdum resmen :mad: