Merhabalar

Erhan3509

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba izmirden katılıyorum aranıza yaşım 27 aracım 2004 1.6 astra twinport ilk sorumu sorayım radyosu kendiliğinden açılıyor bunun yöntemi varmıdır

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arıza icin saglam bir oto elektirikciye gidiniz büyük ihtimalle teyipjte kacak oluşuyor ve icine cd taıp kapatın bagzılarında bu yöntem tutuyor ama elektirikciye göstermeniz daHA iyi olacaktır teypten bile cıkabilir cünki opelin elektirik arızası cok farklı

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz Erhan Bey. :)

• Beğen
Tepkiler: Erhan3509

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Erhan bey aramıza hoşgeldiniz, benimde aklıma kacak veya teyp acma tuşunun hassasiyetinin artmış olma ihtimali geldi. Inş kisa sürede çözersiniz.

Erhan3509

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk ve cevaplarınız için teşekkürler CD alıp deneyeceğim ama şimdi daha büyük bir sorun var gibi yolda giderken hem benzinde hem gazda araç gaz yememeye başladı yüksek devirlerde ise arıza lambasını yakıyor sonra devir düşünce sönüyor bunu hep yapıyor ama yüksek devirde yanıp düşük devirde sönüyor yardımlarınızı bekliyorum

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızin bobini bozulmuş olabilir veya gaz kelebeğin den de yapabilir ama genelde bobini bozuyor

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk ve cevaplarınız için teşekkürler CD alıp deneyeceğim ama şimdi daha büyük bir sorun var gibi yolda giderken hem benzinde hem gazda araç gaz yememeye başladı yüksek devirlerde ise arıza lambasını yakıyor sonra devir düşünce sönüyor bunu hep yapıyor ama yüksek devirde yanıp düşük devirde sönüyor yardımlarınızı bekliyorum
Radyo konusu,menüde böyle bir ayar olmasın ?
Diğer konu,benzinle denedinizmi ?
Bak şöyle bir konu buldum(Alıntıdır) :
Yüksek Devirlerde Tekleme ve Gaz Yememe Sorunu
Benzinde kullanırken her hangi bir sorun yaşanmıyor ise, sıralı sistem LPG'li araç yüksek devirlerde gazda yığılma sirkeleme yapıyor ise bir çok sebepten kaynaklanabilir. Bu sorun çok nadir yaşandığı için İlk olarak regülatör su bağlantı hortumları kalalüfer hortumlarından T ile alınmışmı kontrol edilmelidir. Özellikle opel marka araçlarda işi bilmeyen ustalar işin kolayına giderek yedek su deposunun hortumlarından LPG regülatörne bağlantı yaptıklarından dolayı soğuk havalarda uzun yola gidildiğinde regülatör yeterince ısınmaz sıvı haldeki gazı buharlaştırmaz. Yapılan bu hatadan dolayı araç sahibi uzun yol gitmediği sürece yüksek devirde gazda silkeleme ve gaz yememe sorunu ile karşılaşmaz.

Erhan3509

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadiren benzinde de yapıyor

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi abilerim şöyle bir durum var araç ta tekleme gaz yememe gibi sorunlar arıza çok küçük yani bobinden olabilir deriz ilk ordan bakarız sonrası devam eder bunun benzin enjektörü var elektirk Yesari var vvti si var kelebek boğazı var yani basit bir tekleme veya gaz yememe sorunu gaz pedalı elektirikli ise pedal bozuklugu var eksantirik sensörü olabilir vs vs bu iş beyine kadar gidebiliyor ki çok yaşıyoruz bunları geçen ki başıma gelen olayda rabge Rover vog ta rilanride bir al lakin gaza basip bırakınca tekleme başlıyor du enjektörü baktık tesatina baktık her yere baktım bulamadım sonra beyinci ye gönderim ve sorun beyinden çıktı yani diyecehim o ki arıza olduğunda şudur demek nokta atışı yapmak zordur bu tür arızalar da