Merhaba bana Opel cozmo turbodan gel ses için yardımcı olabilecek arkdaş var mı

Serhat21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda gazı kökleyince sonda çıt diye bir ses var bu konuda yardımcı olabilecek teknik arkadaşlar varmı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ses tam olarak nereden geliyor araba kaç binde

• Beğen
Tepkiler: Serhat21

Serhat21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses tam olarak nereden geliyor araba kaç binde
Bugün servise götürdüm bakımlarını yeni yapmama rağmen büsürü ekstra çoksardılar yapmama için ben yapmadım turbo denildi serviste şöyle arzı listesini atym size

F150F0A7-1D77-4DAA-B735-4A2543B67076.jpg

• Beğen
Tepkiler: oknozyrt

oknozyrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün servise götürdüm bakımlarını yeni yapmama rağmen büsürü ekstra çoksardılar yapmama için ben yapmadım turbo denildi serviste şöyle arzı listesini atym size

F150F0A7-1D77-4DAA-B735-4A2543B67076.jpg
Üstadım geçmiş olsun, bu yazanların hepsi arıza mi gerçekten?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bu araca ne olmuş ? Bu parçalar kolay kolay arıza yapan şeyler değil... Yağ pompası yazmışlar... Büyük bir sorun var gibi duruyor....

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Valla aynen bunlar yapmaz kolay kolay krank kecesine kadar girmişler turbo borusunu sokum emmeyi içerisine bakım pallerde sorun varmı diye içerisinde bir yıpranma varmı öncelik görsel bir atın tak diye ses yoğun mu belki karter muhaza yamulduysa yüklenince bir yere degiyor bile olabilir

Serhat21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vala arkdaşlar servis bana bunları söyledi pek anladığımda yok o ses turbodan yaparmı ( yağ kaçağı var onu biliyorum)

oknozyrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım o kadar arıza kodu verseydi arabanız kitlenir kımıldamaz. Ya aracınızın beyninde arıza var yada arızaya bakan servisin yazılımında sıkıntı var. Turbo arızası demek için erken. Önce Turboya giden hava sorunsuz mu ona bakılsın. Hava akış metreyi temizletin, sonra boğaz kelebeğini temizletin. Şimdi gider Turboya masraf yaparsın, düzelmez. Gider yine dediklerimi yapmak zorunda kalırsın. Bi de şunu sorcam, o gelen sesten sonra devir kesme, silkeleme var mı? Hız almaya sorunsuz devam ediyor mu?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bazı parçaların yağ kaçağında değiştilmesine gerek yok.Neden bunları yazmış anlamadım...Sanırım Tubodada yağ kaçakları var...Hava filtresinden gelen ve turbonun birleştiği yerde Yağ kaçakları varmı?

Serhat21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım o kadar arıza kodu verseydi arabanız kitlenir kımıldamaz. Ya aracınızın beyninde arıza var yada arızaya bakan servisin yazılımında sıkıntı var. Turbo arızası demek için erken. Önce Turboya giden hava sorunsuz mu ona bakılsın. Hava akış metreyi temizletin, sonra boğaz kelebeğini temizletin. Şimdi gider Turboya masraf yaparsın, düzelmez. Gider yine dediklerimi yapmak zorunda kalırsın. Bi de şunu sorcam, o gelen sesten sonra devir kesme, silkeleme var mı? Hız almaya sorunsuz devam ediyor mu?

Hareket halindeyken bi sorun yok hız kesme yok