mercedes e 200 (1997-2000)w210 kasayı nasıl bilirsiniz?

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Bu aralar Mercedes E200 lere takmış durumdayım? İstediğim araç 1997-2000 arası elegance ya da avangart donanımına sahip 2.0 lt lik (136 hp) veya kompressor(186 hp) motorlara sahip modeller. kullanıcılar ya da konu hakkında bilgi sahibi olanlar çoğunlukla avangart donanımının komp. modelini tavsiye ediyorlar. bense birazda yakıt tüketimini düşündüğümden 136 hp lik motor seçeneğini daha uygun görüyorum. nitekim hız veya güçle ilgili takıntım yok. beklentim sadece konfor ve donanım. vergide sıkıntı zaten yok. fakat geçenlerde bir arkadaş yeni çıkacak hurda kanunu ile 20 yaş üstü araçların sıkıntılı bir duruma gireceğini söyledi. sizce bu konuda bir sıkıntı yaşarmıyım. sonuçta 30.000 tl civarı bir para çıkacak cebimden. temiz bir tane bulursak sanırım bu araçlardan uzun süre kullanabiliriz. konu hakkında tecrübeli arkadaşların fikirlerine danışmak istedim.
Herkese iyi günler...

234233_1.jpg

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, her insanın kafasında saplantı haline gelmiş 5-10 araç vardır, ben de zamanında araştırdım. Bu modelin 96-98 modellerinden uzak durmanız gerektiği söyleniyor, ilk parti üretim hatalı şasi üzerine kurulduğundan mercedes ile uzaktan yakından alakası olmayan bir güvenliğe sahip, ön tarafı aşırı dayanıksız olarak tasarlanmış. 1998 yılında üretilen partide tekrardan tasarlanan şasi ile güvenlik üst seviyeye çıkarılmış, mutlaka 1998 yılında üretilmiş olanları 99-2000 modelleri tercih etmeniz öneriliyor, malum 30bin gibi bir meblağ cebinizden çıkacak. Bir diğer husus da, kompressör olan modellerin çok büyük farklarda yakıt tüketiminin olmayacağıdır, en zorlama şartlarda %20 fark edebilir ama uzun yolda daha bile düşük tüketebilir, ama buna kesinlikle değer, hız merakınız olmasa bile aracı sırtlayıp yardırabilecek motor seçeneği her daim makbuldür.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temizini bulduktan sonra taş gibidir.Zaten önceki 126 kasayla aynı 136 hplik sorunsuz hem performans hem yakıt tasarufu açısından tatminkar bi motora sahip.avangart iyidir hele kompresör daha iyidir fakat normal 136 lıkta yeterli :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedes ...Onun bugünü diğerlerinin yarınıdır..Diplomat arabasıdır makbulü kompressordür..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e46 bmw birde bu mercedes kadar hoşuma giden araba yok...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(flea) Mertin tesbitleri cok dogru hiz ve performans beklentilerim yok demissin ama kocaman bir arabayla yanindan vittirivizzik bir 1.4 dandik bir araba seni gectiginde tüh ya keske 186 hp lik komprösör alsaydim mutlaka dersin yakit olarakta 136 liktan fazla yakmaz az yakar bundan emin olabilirsin.136 hp cok agir geliyor kagni gibi eger bütcen yetiyorsa 186 tavsiye ederim.elegance yada avangart hangisinin temizini bulursan onu al.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki 99-00 elegance yada avangart... peki bu 20 yaşında araçlara gelecek ağır vergi ya da sigorta bedelleri hakkında bilginiz var mı?

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her zaman yıldız gördüğümde şunu diyorum çamurdna olsun üstüne yıldız koy yıldızdır o...ne olurs olsun yıldız farkı her zaman...muhteşem terchi olmuşş.bende bu kasanın 2001 den sonra olan kasasına hayranım...