mazot dondu

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benımde aracım dışarda şu an. 5 gündür arabaya binmedim. Havalar -20 , -15 civarında seyrediyor. Arabaya yarın sabah binebilirim. Bir öneriniz varmı donup donmadığını anlayabilirmiyiz? Marşa bassam sıkıntı olur mu? ya donduysa diye korkmaya başladım :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım öncelikle hayorlı olsun araban kazasız belasız :)

Araç diesel olduğu için buji yok. bujileri ısıtamaz

depondaki mazota çok az miktarda benzin koyabilirsin 20Lt var ise bir pet şişenin yarım litre olan yarısını koyabilirsin problem yaşamazsın, ama çok da düzenli yapma uzun yola çıkanlar bu tür sorunları yaşamamak için yaparlar.

Olur mu hiç :) Yeni nesil dizeller hassastır yakıt için.
Dediğiniz eski atmosferik dizellerde yapılırdı. Ham petrolle çalıştıran kamyoncu haberleri çıkmıştı bi ara haberlere :) O motorlara adamı atsan, onu bile yakar egzozdan çıkarır, ama common rail dizellerde motoru kucaklayıp serviste sıraya girersin :rolleyes:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
shell gtl alınabilir veya eskiler yarım bardak benzin koyarlardı depoya

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu havalarda skandinavdaki mazot satılmalı devlet ses çıkarmazsa hala kış mazotu satılıyor oda -22 derecede donar onunda acaba araştırması varmı konuyormu oda şaibeli ..skandinav da bu -33 dereceye kadar donmayan mazot kullanılıyor kışın

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olur mu hiç :) Yeni nesil dizeller hassastır yakıt için.
Dediğiniz eski atmosferik dizellerde yapılırdı. Ham petrolle çalıştıran kamyoncu haberleri çıkmıştı bi ara haberlere :) O motorlara adamı atsan, onu bile yakar egzozdan çıkarır, ama common rail dizellerde motoru kucaklayıp serviste sıraya girersin :rolleyes:

On numara yağ yakan araca dediğin gibi adamı koysan yakıp atar dışarı :)

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı çalıştırsan bir dert çalıştırmasan bir dert. Diyelimki çalıştı sokağın köşesini dönerken kabak lastikleriyle kaya kaya ilerlemeye çalışan bir şahinci (tercihe göre toros da olabilir) sıfır aracınızın sol arka çamurluğundan bir buse kondurması içten bile değil. Zorunda kalmadıkça çok soğuklarda arabayı çıkarmamak lazım zira rus ruletinden farkı olmuyor

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı çalıştırsan bir dert çalıştırmasan bir dert. Diyelimki çalıştı sokağın köşesini dönerken kabak lastikleriyle kaya kaya ilerlemeye çalışan bir şahinci (tercihe göre toros da olabilir) sıfır aracınızın sol arka çamurluğundan bir buse kondurması içten bile değil. Zorunda kalmadıkça çok soğuklarda arabayı çıkarmamak lazım zira rus ruletinden farkı olmuyor

Çok haklısınız. Ben garaja koydum.Önüde yarım metre kar,çıkartsam da çıkmaz. :D çalıştırıyorum arada yetiyor bana. :)

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de anormallikler başladı. 2 sny de alan araba 5 sny de almaya başladı ve ilk 5 sny felaket kra duman atıyor. Soğuklar arabamın ayarını bozdu :(

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mümkün oldugu kadar yarım deponun altına inmemekte fayda var bu havalarda!

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de ağrıda dondurmuştum ufo ile mazot filtresini ısıttım çalışmıştı. dondurmamak için gece 22-24 gibi 10 dk çalıştırmak gerekiyor ve gündüzleride mutlaka çalıştırılmalı aksi halde mazot donuyor.