Mazda RX-8 ile merhaba

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız Ahmet Abi..Yani bir servet parasına aynı performansı alacaksınız, tabi biraz daha tutumlu olacak ama aradan 2 sene geçtiğinde o aracın fiyatı %35 düşecek..Ama mesele o değil, yani 1.3 bir motor var ve hatta 2 motor var..Bundan çıkan değerler sadece kağıt üstünde değil pratiği de o kadar iddialı..Gerçekten çok iyi bir araç çıkarmışlar..Sözünü ettim, lisedeyken NFS-2 de vazgeçilmezimdi..:)

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 motor fakat kontağı cevirdiğinizde çıkan ses 1.3 'ten beklenmecek türde .

1.3 atmosferik motor çok az yer kapladığı için ön aksın net gerisinde konumlandırılmış ve araç o sayede ani şerit değiştirmelerde çok düşük dönme momentine (yani çok düşük savurma katsayısına) sahip

Bunun gibi avantajları 200HP+ güç ile sadece bir wankel sağlayabildiği için Wankel tasarımından kaynaklanan 20% fazladan yakıt tüketimini hoş karşılıyorsunuz. Örneğin Honda S2000 de 240HP üretir fakat motoru 2.0 kocaman birşeydir, virajda ani sollamada falan kıçı daha çok atar, RX-8 gibi yol tutuşu hiçbir zaman sağlayamaz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk.

Bu arada 2 yeni konu açacağım; biri sıfır araç alırken karşılaştığım üç kağıtla ilgili, diğeri de 2.el alırken fark ettiğim kandırılma ile ilgili. Opelim.net özellikle teknik konuların en iyi paylaşıldığı yer (hatta bence şu anda en iyi site) ancak araç alım satımında yaşadığımız sorunları açabileceğimiz tam doğru bir kısım göremedim. "Şikayetleriniz" kısmı uygun görünüyor.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz, merhabalar.
Mazda deyince (modelini tam hatırlayamamıştım 323F miş galiba) şu gözleri kapanıp açılan model gelir bide kırmızı olacak of :D
Ama son yıllarda mazda bu imajı yeniliyor 3 modeliydi sanırım abd de ciddi ödüller aldı.
velhasıl kelam memlekette layığını bulamayan markalardandır..