marş ve dizel gibi çalışma sorunu

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar;

öncelikle arattım fakat net bir cevap bulamadım;

Soruna gelince, Sabahları aracımı çalıştırdığımda tek seferde alıyordu fakat garajda durmasına rağmen araç ısınana kadar dizel gibi ses çıkartıyor( çok hafifte olsa) sonra o sesten eser kalmıyor. son zamanlarda da aralıklarla kontağı çevirdiğimde ilk seferde fıijj :) diye bir ses geliyor ve motor çalışmıyor ikinci defa bastığıma sorunsuz marş alıyor. anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.Bayramdan sonra ustaya gideceğim. ayrıca aküyü yeni değiştirdim.Mutlu 72 ..Landi renzo marka tüp 1 ay önce takıldı Ahh Musa usta askere gidecek zamanmıydı..

Bu arada Herkesin Kurban Bayramı Kutlu olsun arkadaşlar

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel gibi çalısmasının bı kaç sebebı var. eksoz kacırıyor manıfolttan kacırıyor olabılır. ısınınca sesı azaldıgı ıcın sogukken dıkkat cekıyor. servo motorun bılyası bozuksa o ses yapıyordur ama o elektrıklı supurge gıbı ses cıkarır. bırde fıncalar bozuksa sabaha kadar boşalıyordur ılk calıstırma sırasında sakırıtılı calısıp hemen toparlar. uzun lafın kısası ses sorunu cozulmeyecek bı sorun degıl ama eksozmanıfoltunun saplamaları kırıksa ugrastırır. marsa sorunuda buyuk ıhtımal dıslıdendır. askere gıdıyorum 3 gunum kaldı ama bayram sonu ısyerımız acık babam var..

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam musa ustam geçen geldim ayrıldı dediler. bir iki eleman vardı babanı sormadım açıkçası geri döndüm ama gideceğim mutlaka.