Marş Sorunu - Akü Bitiyor mu?

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Merhabalar arkadaşlar,

Benzin fiyatlarından dolayı aracıma artık 3 günde bir biniyorum işe giderken. Her gün bindiğim günlerde her sabah veya akşam marş basarken zınk diye çalışırdı hemen anahtarı çevirir çevirmez.

Ancak artık 3 günlük araların ardından çalıştırmak istediğimde sanki marş basarken sönüyor gibi oluyor ve marş basmıyor bile sonuna doğru. Biraz gaz verip de marşlarsam çalışıyor ama o motorun harekete geçme anı sanki sönük oluyor. Tam ifade edemiyorum ama anlamadık derseniz yarın sabah videoya alıcam.

Bu acaba akü bitmesi işareti midir? Normalde farlar yakılı, teyp açık haldeyken bile marş bastığımda hemen alırdı son bir haftadır bu huyu başladı.

7500 bakımına da 1000 km kaldı aradaki 1000 için ustaya götürmek istemiyorum arabayı biraz ters kalıyor ustanın yeri :D

Çok teşekkürler cevaplarınız için.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eh 3 günde bir araca biniyor onunlada kısa mesafe yapıyorsan normal akü zayıflaması yiğit,zaten tanımlaman benim anladığımda akü zayıf marşa basarken isteksiz iç ışıklar zayıflıyor değil mi? hatayı başka yerde arama ;)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
eh 3 günde bir araca biniyor onunlada kısa mesafe yapıyorsan normal akü zayıflaması yiğit,zaten tanımlaman benim anladığımda akü zayıf marşa basarken isteksiz iç ışıklar zayıflıyor değil mi? hatayı başka yerde arama ;)

Evet abi böyle marş basarken marş motoru sönüyor bildiğin havası alınmış balon gibi gazı kaçmış kola gibi oluyor bir nevi :D

Günde mesafe olarak 25 km, süre olarak 1 saat geçiriyorum en az bindiğim zamanlarda. Bunun yarısı sabah yarısı akşam. Akünün bu kadar zor dolan bir şey olduğunu bilmezdim :) Yani aküde sorun yoksa bile dolamadığı için bitiyor olabilir öyle mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen :)