Manyetik Yakıt Tasarruf Cihazları

tunasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Deniliyor ki, Manyetik Yakıt Tasarrufu Cihazı , yakıt yanmadan önce yakıt içerisindeki karbonu ve molekülleri ayrıştırarak güç çıkışını artırarak kolay yanmasını sağlar böylece yanma duvarında daha önce birikmiş kurum temizlenerek yakıtın daha iyi yanması ve  emisyonunu azaltmak  için tasarlanmıştır.

Pratikte, iki tane basit zıt yönlü mıknatısın, süslenerek, yakıt borusunun motora en yakın bölgesinden etrafına sarılması. ևeşitli firmalarca 100 ila 250 TL arasında satılıyor.

Konuyla ilgili teknik veya pratik bilgisi olan arkadaşlarımız var mıdır? Faydalı mıdır yoksa Hapyap Parakap işi midir?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Manyetik Yakıt Tasarruf Cihazları

tunasi link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba;

Deniliyor ki, Manyetik Yakıt Tasarrufu Cihazı , yakıt yanmadan önce yakıt içerisindeki karbonu ve molekülleri ayrıştırarak güç çıkışını artırarak kolay yanmasını sağlar böylece yanma duvarında daha önce birikmiş kurum temizlenerek yakıtın daha iyi yanması ve  emisyonunu azaltmak  için tasarlanmıştır.

Pratikte, iki tane basit zıt yönlü mıknatısın, süslenerek, yakıt borusunun motora en yakın bölgesinden etrafına sarılması. ևeşitli firmalarca 100 ila 250 TL arasında satılıyor.

Konuyla ilgili teknik veya pratik bilgisi olan arkadaşlarımız var mıdır? Faydalı mıdır yoksa Hapyap Parakap işi midir?

Tarihi sayılabilecek devasa dizel motorlarda zikron ölçüsünde faydası var diye biliyorum ama güncel motorlara faydası aha aşağıdaki iksirler kadar. (:)

snakesalesmancrop_8328.jpg

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Böyle birçok ürün var piyasada.İşe yarayanını duymadım daha.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben eski araca takmıştım. Tavsiye etmem bir tasarruf ettirmiyor.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorunun cevabı basit ve başka bir sorunun içinde saklı. Milyonlarca Euro Arge bütçeleriyle motor geliştiren ve sürekli katılaşan emisyon normlarına uyum sağlamak için onlarca komplike sistemler geliştiren üretici böyle bir aparatı neden kullanmasın. DPF yi araca takan fabrika iki tane mıknatısı neden takmasın? Bunlara mantıklı bir cevap bulabiliyorsak o zaman bu cihazlar işe yarayabilir diyebiliriz.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben honda mı aldığımda HONDA Türkiye ye mail atmıştım bu konuda. Bana 48 saat içinde telefonla dönüp hondanın bu konudan haberdar olduğunu ve taktırmamamı tavsiye etmişlerdi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Sorunun cevabı basit ve başka bir sorunun içinde saklı. Milyonlarca Euro Arge bütçeleriyle motor geliştiren ve sürekli katılaşan emisyon normlarına uyum sağlamak için onlarca komplike sistemler geliştiren üretici böyle bir aparatı neden kullanmasın. DPF yi araca takan fabrika iki tane mıknatısı neden takmasın? Bunlara mantıklı bir cevap bulabiliyorsak o zaman bu cihazlar işe yarayabilir diyebiliriz.
045thumbsup 045thumbsup
Ayni fikirdeyim.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Burock3427 link' Alıntı:

Uretici belki bizim Mahmut Usta'dan habersizdir? Bizim Mahmut Usta (Eski Renocu) bu miknatislardan toplu alip uzerlerine kendi adini basirtirmis, sloganida "tak miknatısı unut sarfiyatı."

Belkide adama "gel ar-ge'nin basina gec" diyecekler. Belkide bu teknolojinin fosil yakit sektoruna balta vuracagindan Mahmut Usta icin "Kill him" diyecekler.

Triskodan isler bunlar arkadaslar, kanmayin kandirilmayin. Şener Sen'in tras bicagi reklamini andiriyorlar.

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 2 sene önce 2 tanesini 35 liraya almıştım denemek için. almama neden olan açıkcası itü'den aldıkları test sonuçları vardı. 1980 model dizel motorda %5 tasaruf yaptıkları ile ilgili. tabi karbüratörlü motorların yanma verimi şimdiki enjeksiyonlularla karşılaştırılamaz. dizelde de öyle artık turbosuz dizel kalmadı örneğin. bunlar hep yakıttan tasarruf ettircek teknolojiler. yani bu testlerde eski motorların kullanılmasının 1990 öncesi motorlarda denemelerinin bir sırrı var işte. eski motorlarda işe yarar ama yeni motorlarda fark yok. 100 lira ise o kadar mazot alıp 400 km gezerim daha iyi.
ayrıca birde çakmak soketine sokulan bir cihaz var. shark ... felan diye aracın elektrik voltajını felan düzenleyip %5 tasarruf ediyormuş.  blahhh blahhh
bor yakıt katkısı var bor motor yağı katkısı var hep yakıt tasarrufu yaptıklarını iddaa ediyor. yani ucuz da değil ki ; 1 depoluk yakıt katkısı 20-30 tl . motor yağ katkısı 50-60tl.
şimdi bu kadar para verdikten sonra nerede olacak o tasarruf anlayabilmiş değilim gerçekten.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bor yag katkisi tasarruf degilde performans diye biliyordum abi yaniliyor muyum?