maksimum hız kaç?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Ben karadeniz Ereğlisi yolunu çok iyi biliyorum. O yolda bırak 235i 160la o yolda gaz kesmeden gidersen karadenizin hırçın dalgaları yüzüne çarpınca uyanırsin Allah korusun...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyse yorum yapmaya gerek yok. Klasik Türk insanı her şeyi iyi bilir zaten. Burada sadece yaptığım şeyi yazdım anında teknik bilgilere girildi yok dişli yok lastik etiketi vs. Bu tarz tartışmalar bir sürü forumda bir sürü insan farklı markalar adı altında sürekli yapıyor zaten. O yüzden polemiğe gerek yok.

Kusura bakmayın ben aracımla 235'i gördüm diye. O yüzden tekrar kusuruma bakmayın öylesi bir mesaj attım diye (yanlış yapmışım). Bu arada çoluk çocuk binmiş şeklinde yorum yazan arkadaş mesajları tam okumadan suizanda bulunmamalı. Ben zaten zayıf bir insanım 60 kilo ve eşimde 53 kilo. Dolayısı ile haksız ithamlarda bulunmak doğru değil.

Her neyse herkes kendine hız konusunda dikkat etsin, kendimi haklı çıkarıp sizi haksız çıkarmak gibi tekrar maceraya atılcak değilim. Sizler haklısınız, selametle...

Bu konu aynı lpg'de 15 kuruş yaktım muhabbetine dönmeden kimse bu mesajlar üzerinden lütfen tartışmaya girmesin. Demek ki vatandaş 15 kuruş yakmış yazıyor. Her şehrin her motorun her lastiğin her kullanılan yağın ve her yakıtın araca etkisi aynı değildir. Biraz insanlara saygı duyalım...
arkadaşım sen hala ısrar ediyorsun. altımızdakiler allah yapısı değil kul yapısı mekanik makinalar. arabaların hangi vitesite kaç km hıza çıkacağını tabiki teknik verilere gireceğiz.
size bir soru. bir arabayla 1 2 3 ve 4.viteste 5 bin devir civarı vites değiştirdik. 5.vitestede araç 4000 devir civarı ortalamada hızımız 160 diyelim.
başka biri sürücüde 1 2 3 ve 4.vitesi 2000 devirde dğiştirdi. 5.vitestede 4000 devire çıktı aracın hızı kaç km olur ?
hala iddianız varsa düz yolda 235 gördüm diye stock bir 1.6 astrayla. ben altımda 206'yı vermeye razıyım :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Abi bahsettiği yol cidden tehlikeli, tamam yeni yapıldı, geniş falan ama hem dalgalı hem virajli. Belki 200 falan yaptıysa arkadaşın eşi yandan daha açılı gördüğü için 235 görmüş olabilir. Kaldı ki o yolda 200 zor...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aga içte geçen hanım, kayınpeder, yengem, dayımlar falan arabada 20 kişiyiz, bi basmışım 350 380 falan derken kadran bitmiş. Hani LPG de pek gitmiyo ama benzinde iyi gidiyo araba, biraz da balık yağı falan koydum arabaya, hatta arkadan hanım yavaş git biraz dedi, resim falan çekeyim dedim...

Veyron_409_600_450.jpg

Renovatio

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aga içte geçen hanım, kayınpeder, yengem, dayımlar falan arabada 20 kişiyiz, bi basmışım 350 380 falan derken kadran bitmiş. Hani LPG de pek gitmiyo ama benzinde iyi gidiyo araba, biraz da balık yağı falan koydum arabaya, hatta arkadan hanım yavaş git biraz dedi, resim falan çekeyim dedim...

Veyron_409_600_450.jpg

Güldür Güldür de 'Basmışım Aminoasidi taş gibiyim' geyiği vardı bilmem izlediniz mi hiç, sizde onun gibi fazla basmışsınız (sizin yukarıdaki yazım dilinize binaen böyle yazdım, gülümseme amaçlı) =)) Neyse;

Bir ara yaş muhabbeti olmuştu kim yazdı bilmiyorum ama sizden 5 diğer arkadaştan da 7 yaş büyüğüm, en azından bundan sonraki mesajlarınızda bana saygılı olmayabilirsiniz ama başkalarına karşı en azından yaşından dolayı böylesi geyiklere girmeyin ;) Platinium üye olmanız karşınızdaki insanlarla da böyle dalga geçmenizi haklı kılmaz. 3 yıl farklı platformda buradan çok daha aktif bir forumda yöneticilik yaptım ve böylesi durumlara asla izin vermezdim. (geçende bir üye mesaj atmıştı yöneticiler hiç foruma bakmıyor mu diye ve hakikaten şimdi o üyenin neden böyle mesaj attığını anlıyorum) Kısacası karşınızdaki insanları tanımadan üst perdeden konuşmamalı. Yazdıklarıma alınmayın sadece bu muhabbet başladığından itibaren kullandığınız dili haz etmedim. Forumdaki sürücüler muhakkak değişik tecrübeler ediniyor, acemiler olabilir de ve ilginç yaşanılan tecrübeler de olabilir. Sonuçta insanlar burada samimi şekilde bir şeyler paylaşıyor, ben öyle inanıyorum. O yüzden insanların yazdıklarına inanmayan kişiler olaya hiç girmemeli ya da girecekse de doğru dili kullanarak lakayt şekilde mesajlar atmadan karşısındaki ile muhattap olmalı.

Hayırlı geceleriniz olsun cümleten...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güldür Güldür de 'Basmışım Aminoasidi taş gibiyim' geyiği vardı bilmem izlediniz mi hiç, sizde onun gibi fazla basmışsınız (sizin yukarıdaki yazım dilinize binaen böyle yazdım, gülümseme amaçlı) =)) Neyse;

Bir ara yaş muhabbeti olmuştu kim yazdı bilmiyorum ama sizden 5 diğer arkadaştan da 7 yaş büyüğüm, en azından bundan sonraki mesajlarınızda bana saygılı olmayabilirsiniz ama başkalarına karşı en azından yaşından dolayı böylesi geyiklere girmeyin ;) Platinium üye olmanız karşınızdaki insanlarla da böyle dalga geçmenizi haklı kılmaz. 3 yıl farklı platformda buradan çok daha aktif bir forumda yöneticilik yaptım ve böylesi durumlara asla izin vermezdim. (geçende bir üye mesaj atmıştı yöneticiler hiç foruma bakmıyor mu diye ve hakikaten şimdi o üyenin neden böyle mesaj attığını anlıyorum) Kısacası karşınızdaki insanları tanımadan üst perdeden konuşmamalı. Yazdıklarıma alınmayın sadece bu muhabbet başladığından itibaren kullandığınız dili haz etmedim. Forumdaki sürücüler muhakkak değişik tecrübeler ediniyor, acemiler olabilir de ve ilginç yaşanılan tecrübeler de olabilir. Sonuçta insanlar burada samimi şekilde bir şeyler paylaşıyor, ben öyle inanıyorum. O yüzden insanların yazdıklarına inanmayan kişiler olaya hiç girmemeli ya da girecekse de doğru dili kullanarak lakayt şekilde mesajlar atmadan karşısındaki ile muhattap olmalı.

yaşınız kapalı olduğunuz için arkadaşım diye hitap ettim.
yoksa burada kimseye saygısızlık yapmak gibi bir amacımız yok.kimseye üst perdeden bakma durumumuzda yok.
ben bu forumda senelerdir takılırım platinium üye olmam bana ne yarar getirir ne zarar getirir. ki bu forumda forum kurallarına uymayanlar ceza alırlar ya da ban yer.
o arkadaşın açmış olduğu konuda yeliz abla emre abi gereken açıklamalarıda yapmışlardı zaten.
tabiki herkes farklı tecrübeler ediyor kazanıyor. ama şimdi olacak şey var olmayacak şey var. astra g dört buçuk sene bindim. astra h eniştemde 1.3 dizeli var kuzenimde 1.6 a16xer motorlu olanı arabayla gitmediğim yer kalmadı.düzcede otobanda çok kapatmışlığım vardır. 160 küsür sonrası arabanın hızlanması bariz düşüyor ki bu çok olağan bir durum 1.6 atmosferik motorlu araçtan bahsediyoruz. kullanıp tecrübe ettiğim birçok yanı vardır yani bu şekilde.
heleki 235 km gibi bir hıza çıkmak için eğimin mükemmel olması lazım. örneğin bolu dağı tüneli istanbul yönü çıkışı gibi.
%5 gibi bir eğim var düz olsa orası rampa aşağı basarsanız belki görür. devir kesici var sonuçta arabada...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaşından dolayı kimseye saygı duymadım hayatımda. Vasıfları, kişiliği, zekası veya naifliği olabilir bir özelliği yeterli saygı duyabilmem için. Benden 5 yıl önce doğmanız saygı duymam için yetmiyor malesef, üzerine bir de 1.6 motorlu arabayla 240 km hıza çıktım deyince kayış kopuyor, anlatabiliyor muyum? 1.6 160HP Honda CIVIC VTI bile 240km hıza çıkamıyor motoruna yükleme yapılmazsa. Sıfır km alınan bir VTI üzerinden konuşuyorum, siyah siyah dururdu, trene bakar gibi bakardım. Büyüyünce tanışabilmiştim sahibiyle, gel gazlayalım dediğinde görebilmiştim 180 190dan sonra o arabanın bile nazlandığını, nihayetinde 220de kalmıştı :D
Öte yandan Platinum Üye, ibaresi üyenin foruma yazdığı mesaj sayısıyla alakalıdır, üyelik rütbesi veya ayrıcalık değildir, beğenmediyseniz şikayet edin gereken yapılır. Son günlerde forumda provoke amaçlı hareketler çok yapılıyor, sürekli aynı kişilerin üzerine oynanıyor, farkında değiliz sanmayın, zeki insanlarız. Zeka konusunda da mütevazı olamıyoruz kusura bakmayın...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Simdi ben gozumemi inaniyim size mi? Al Astra Classic dedigim yola cik basiyormu basmiyormu gorun. Benim niyetim tartisma degil ama gordugum seyi yazdim dalga bile gectiniz. Basladiniz fabrika verileri disli oranindan lastik hiz endeksine kadar soylediniz bir de ustune dalga gectiniz tekrar ustune basarak soyluyorum niyetim tartisma degil..

Opel Astra Classic III...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi ben gozumemi inaniyim size mi? Al Astra Classic dedigim yola cik basiyormu basmiyormu gorun. Benim niyetim tartisma degil ama gordugum seyi yazdim dalga bile gectiniz. Basladiniz fabrika verileri disli oranindan lastik hiz endeksine kadar soylediniz bir de ustune dalga gectiniz tekrar ustune basarak soyluyorum niyetim tartisma degil..

Opel Astra Classic III...
sakin ol şampiyon :D
altındaki araba ulaşamadığımız binemediğimiz araçlar değil :D
1.8 c180 kompressorle o hıza çıkamadım ben vay arkadaş :D merak ediyorsanız çıkamadığım yolda adana otobanı...