maksimum hız kaç?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Uzaktan bakildiginda 1.3 cok kucuk bir motor gibi geliyor insana. Bu nedenle sasirdim 200 veya 195 deseydi inanirdim.

Opel Astra Classic III...

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonucta hiz kac olursa olsun bu tip araclarla yapilacak max hiz 160 bence.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birkaç gündür takip ediyorumda sorun bendemi anlamadım 1.6 benzinli aracım 200 yapar yapmaz. 1.3 cdti nasıl 210 yapıyo fabrika verilerinde 190 yazan araç nasıl 230 240 yapıyor :)

Twinpört astra'nın hakkı 200dür zaten, kasa hafif, şanzıman ve motor gayet uyumlu ve bu haliyle 200 hakkıdır, olması gereken çizgidesin :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:05 ----------

Konu tamamen boş muhabbet üzerine kurulmuş .. 1.6 aracınızla 230 yaptığına inanıyorsunuz, 1.3 'ün 210 yapması neden imkansız geliyor :)

Rüzgarı arkana alırsan, rampa aşağı bir yolda, ibrede 230 km hızı 1.6 astra h araçta görmek normaldir. %5 kadran hata payı ile 218 kmh hıza denk gelir. Bu da Astra h'nin 5 ileri mevcut şanzımanı ile olağandır...Aynı şekilde 1.3 cdti uygun şartlarda ibrede 210u görebilir.. Yani gerekli gereksiz teknik tablolardaki verileri irdelemenize gerek yok...

Burada önemli olan bu hızlara ne kadar sürede ulaştığı... Bu uzun sürede iki aracın vasat performansını ortaya koyar..

Düz eğimsiz bir yolda ise 1.6 benznli astra h'nin 190ı geçmesi mümkün değildir...Eğimli yol, rüzgar yönü, kadran hata payı vs. ile şanzımanın izin verdiği 220-210 gibi hızlara şaşırmaya gerek yok..

Panpa sizin astra H club grubundaki kekelerden biri olabilir mi bu eleman? Oralarda vardı bu 235-239.5-241.7 km hızlara ulaşanlar :D Yıldım yıprandım bu opelcilerin yüksek hız zırvalıkları yüzünden :D Seatcılara bayıldım, adamlar çok şeffaflar, gömüyolar kendi bindiği arabaları :D

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Twinpört astra'nın hakkı 200dür zaten, kasa hafif, şanzıman ve motor gayet uyumlu ve bu haliyle 200 hakkıdır, olması gereken çizgidesin :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:05 ----------

Panpa sizin astra H club grubundaki kekelerden biri olabilir mi bu eleman? Oralarda vardı bu 235-239.5-241.7 km hızlara ulaşanlar :D Yıldım yıprandım bu opelcilerin yüksek hız zırvalıkları yüzünden :D Seatcılara bayıldım, adamlar çok şeffaflar, gömüyolar kendi bindiği arabaları :D

abi güldürdün gece gece :D normal benim araba twinpört değil :D neslinin son örneği galba z16xe :)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
şimdi burda hız yapanların hepsini raporlayıp polise ihbar mı etsek :D

Son düzenleme:

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 beygir kullanım kılavuzu son hız : 218 km yapabildiğim son hız : 218 km :) başka da bişi demem bu tartışma içinde :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün maratondaydım. Bir kaptırmışım ki polis helikopterinden anons yaptılar ceza yazarız diye. Sonrada göğüs numarama ceza yazdılar. Tam tamına 330km/s yapmışım koşarak yaaa... :kop:

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Geçen gün maratondaydım. Bir kaptırmışım ki polis helikopterinden anons yaptılar ceza yazarız diye. Sonrada göğüs numarama ceza yazdılar. Tam tamına 330km/s yapmışım koşarak yaaa... :kop:

rüzgarı arkana mı aldın yoksa önüne mi ? :rakir:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası burası mıncıklanmamış standart 115 bg'lik Astra'yla eğimsiz düz yolda yapılabilecek hız 190-195 km/h, yol müsaitse ve azimle beklenirse kadranda 200 km/h görebilirsiniz.
235-240 gibi hızlar güzel birer hayal ve umut olabilir ancak. Yokuş aşağı, rüzgarı arkadan alma filan, hikaye. Rüzgarı neresinden alırsa alsın...

140 bg'lik TSI'la 220'yi ancak gördük. O da kadrandan görülen her aracın ekran sapması farklı.

İddia eden arkadaş çeker videoyu, telefondan da GPS üzerinden hız ölçümü alan programla 240 km hızı kaydeder. Burda itiraz edenler olarak araba kullanmayı bırakır köşemize çekiliriz, şişlerle patik örer forumu takip ederiz:D
Bizim devrimiz geçmiş gençler yürüsün...:)

Bunlar hep bonzai'den hep...:rakir:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası burası mıncıklanmamış standart 115 bg'lik Astra'yla eğimsiz düz yolda yapılabilecek hız 190-195 km/h, yol müsaitse ve azimle beklenirse kadranda 200 km/h görebilirsiniz.
235-240 gibi hızlar güzel birer hayal ve umut olabilir ancak. Yokuş aşağı, rüzgarı arkadan alma filan, hikaye. Rüzgarı neresinden alırsa alsın...

140 bg'lik TSI'la 220'yi ancak gördük. O da kadrandan görülen her aracın ekran sapması farklı.

İddia eden arkadaş çeker videoyu, telefondan da GPS üzerinden hız ölçümü alan programla 240 km hızı kaydeder. Burda itiraz edenler olarak araba kullanmayı bırakır köşemize çekiliriz, şişlerle patik örer forumu takip ederiz:D
Bizim devrimiz geçmiş gençler yürüsün...:)

Bunlar hep bonzai'den hep...:rakir:

hahaha abi içimi okuyup da mı yazdın bunları :D Bonzai içip foruma geliyolar :D