Lutfen yardimm.

karadeniz61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar aracim 2010 astra j kasa 1.6 atmosferik motor cosmo otomatik lpg benzin aracimda bir süre 140 km hizi geçerek kullandığım da 140 hiz kisitli uyarısı gelip aracim 140 km hizi geçmiyor zorlamaya devam edersem esp uyarisi gelip iyice yavaşlıyor stop edersen bir sure calismiyor bekleyince kisitlama kalkiyor zorladigimda tekrar giriyor bi kac yere gosterdim forumlara baktim cozum bulamsdim basina gelen varsa bilgi verirse cok sevinirim

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
20 km yi geçmemeyi duydumda bunu ilk defa duyuyorum. Araç ne zamandan beri sizde yani daha önceden böyle bir sorun varmıydı

karadeniz61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araci alali 5 ay oldu 1 ay sonra ilk sehir disina cikarken farkettim sorunu o zamandan beri ne zaman zorlasam kisitlama giriyor

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Araci alali 5 ay oldu 1 ay sonra ilk sehir disina cikarken farkettim sorunu o zamandan beri ne zaman zorlasam kisitlama giriyor
Bir keresinde kuzenimin clio marka aracını almıştım. Araç bir türlü 120 yi geçmiyordu. Sonra hız limitörünün açık olduğunu farkettim. Kapatınca araç hızlanmaya başlamıştı. Acaba aynı şekilde olmuş olabilir mi? Aracın yol bilgisayarında böyle bir özellik var mı bakabilir misiniz?

karadeniz61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir keresinde kuzenimin clio marka aracını almıştım. Araç bir türlü 120 yi geçmiyordu. Sonra hız limitörünün açık olduğunu farkettim. Kapatınca araç hızlanmaya başlamıştı. Acaba aynı şekilde olmuş olabilir mi? Aracın yol bilgisayarında böyle bir özellik var mı bakabilir misiniz?
Yok ben aracimda 180 de yaptim yaklasik 10 km filan oyle gidiyorum 160 180 sonra uyari geliyor ,140 hiz kisitli diye ne kadar gaza bazsamda motor freni yapiyor 140 km hizi geçmiyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınız 140 kısıtlı şeklinde mi uyarı veriyor ? Tam olarak uyarıyı yazabilirmisiniz.

karadeniz61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınız 140 kısıtlı şeklinde mi uyarı veriyor ? Tam olarak uyarıyı yazabilirmisiniz.
Evet 140 hız kısıtlı yazıyor zorlamaya devam edersen eğer esp devreye giriyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Alfonso

karadeniz61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

add2

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar aracim 2010 astra j kasa 1.6 atmosferik motor cosmo otomatik lpg benzin aracimda bir süre 140 km hizi geçerek kullandığım da 140 hiz kisitli uyarısı gelip aracim 140 km hizi geçmiyor zorlamaya devam edersem esp uyarisi gelip iyice yavaşlıyor stop edersen bir sure calismiyor bekleyince kisitlama kalkiyor zorladigimda tekrar giriyor bi kac yere gosterdim forumlara baktim cozum bulamsdim basina gelen varsa bilgi verirse cok sevinirim

Merhaba öncelik ile geçmiş olsun aynı sorun benim aracımda da mevcut uzun yolda yapıyor ve tam olarak bütün işlemler dediğiniz gibi gerçekleşiyor. Bunun sebebi Otomatik şanzımandan kaynaklı bunun çözümünü revize gibi söyleniyor ancak bilgisayara bağlanıp arızanın ne olduğunu bilmek gerekiyor daha doğru bir sonuca ulaşılır. Ben şanzıman yağımı değiştirttim. Daha önce böyle bir arıza yoktu sonradan olduğu için aşama aşama gitme kararı aldık. Şanzıman Yağ soğutucusu da olabilir arızanın sebebi çok ısındığı için veriyor arızayı 120 geçmezseniz arıza vermeden yola devam edebilirsiniz.