Lütfen yardımcı olursanız Sevinirim

murat24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 19 yasında bi gencim yeni astra almak ıstıyorum Gencligin verdigi hevesle Hızlı olmak ıstıyorum forumlarda okuyorum gıtmıyo filan dıyorlar üzülüyorum cunku astranın yol tutusu mukemmel ozellikle esp acma kapatma olayları donanım bakımından üst sengment bi araba Benzinli al dıyorlar oda benım ıcın fazla cunku cok yakar gezmeyi sevıyorum 1.3 dizel 2011 arabası olanlar anlatabilirmi nasıl gıdıyo bayiye gittigimde de bana pek acıklayamadılar benım onlardan bilgim daha cok ama olan birisi yardımcı olursa sevinirim

alptekin82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lütfen yardımcı olursanız Sevinirim

Sayın Murat kardesim,
Eğer hız istiyorsan:

> Dizeli ele. Çünkü dizeller hız değil ekonomi içindir.
> Benzinli alacaksan 1.6 115 seni pek tatmin etmez.
> 1.4 turbo ya da 1.6 turbo arasında seçim yap derim. Bana kalırsa 1.4 turbo, senin beklentilerine karşılık verecek bir seçim.

İnşallah yardımcı olmuşumdur...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zor bir soru, hatta forumun en hararetli konusu, benim fikrim eğer az yaksın amacım astra j ye binmek hızlanması gücü önemli değil, önemli olan yakıta vereceğim para diyorsan dizel al. ama astra aldım keyfini çıkaramıyorum ben gaza dokununca araba gitsin, kalkışlarda sürünmesin, zevkini çıkarayım diyorsan, bastım mı fırlasın diyorsan 1.6t al. hem gitsin hem de  ekonomik olsun diyorsan ( bu ekonomiklik benzinli araç içindir, dizelle kıyaslama ) 1.4t al. bu durumda senin sorunun cevabı 1.4t.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

merhaba.... hem çok kullanacagım az tüketsin, hem de çok iyi performans itiyorum diye bir sey yok.....eger benzinli alırsan 1.4t senin performans ihtiyacını tatmin edecektir, ve hiç bir arabada bulamayacağın zevki astra J'de bulabileceksin(kendi segmentinde), bir de flexride şasi olursa....... ancak yakıt tüketimi de seni biraz üzebilir.... haaa ekonomi istersen kalkışlardaki hantallığa veya 14sn'deki hızlanmaya dikkat etmezsen 1.3 ecoflex ile ne zaman yakıt aldığını fark etmeyeceksin.... ayrıca Astra J'nin güvenlik- kontrol zevkine sahip olacaksın. bence iyi düşün ama ne karar verirsen ver AFL'yi kesinlikle al derim...

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Astra J Sport Dizel.wmv

videonun 5.dakika 37. saniyesinden itibaren izle....
1.3 'ün hızlanması işte aynen öyle...!!!
yeter mi yetmez mi? bu senin bileceğin bir şeydir...
bana fazlasıyla yetiyorr...

4 vites 110 km/h den sonra kesiyorum gaza basmayı :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Murat Bey, buralarda uğraşmanıza hiç gerek yok, 1.3 test sürüşü için randevu alın, gidin ve aracı kendiniz test edin çünkü dizelin performansı çok ama çok göreceli bir kavram, kimine yeterli, kimine yetersiz gelebiliyor. Herkesin birleştiği tek ortak nokta ise aracın kalkışlardaki hantallığı. Bana soracak olursanız kalkış dışında araç ( özellikle 3.vitesten sonra ) gayet yeterli.

kerrami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dizeli alalı bir hafta oldu. ben de korkuyordum yorumlardan sonra. bence tek eksisi 1. ve 2. kısa olması. onun dışında kesinlikle hantal değil araç. özellikle 3. ve 4. viteste 1.6 115 bg eski astramı hiç aratmıyor. kesinlikle pişman değilim, bana göre gayet de güzel gidiyor :)

afl konusuna gelince, astraya binerken tadılması gereken en büyük zevklerden bir tanesi. xenon ve led gündüz farlarının göz alıcılığı bir kenara, viraj aydınlatması ve otomatik uzun far asistanı gerçekten inanılmaz keyif veriyor :)

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

19 yaşındaysan kesinlikle 1.4t almalısın.. Eminim ki sende benim gibi kırmızı ışıkta yandaki sürücüyle bakışıp gazı köklemek isticeksin  :) astra j çok dikkat çeken bi araba olduğu için bazen bu durumlar kaçınılmaz olur..  Olgun astra sürücülerimiz bu durumlarla pek ilgilenmeyebilir ama genç biri olarak 1.3 dizel senin başını yere eğecektir.. Tecrübeli olduğum için konusuyorum o kadar gösterişli bi arabayla diğer arabaların tozunu yutmak kötü bir durum.. Ben dizel aracımı sattım şuan 1.4t siparişimi bekliyorum..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Naj link' Alıntı:
19 yaşındaysan kesinlikle 1.4t almalısın.. Eminim ki sende benim gibi kırmızı ışıkta yandaki sürücüyle bakışıp gazı köklemek isticeksin  :) astra j çok dikkat çeken bi araba olduğu için bazen bu durumlar kaçınılmaz olur..  Olgun astra sürücülerimiz bu durumlarla pek ilgilenmeyebilir ama genç biri olarak 1.3 dizel senin başını yere eğecektir.. Tecrübeli olduğum için konusuyorum o kadar gösterişli bi arabayla diğer arabaların tozunu yutmak kötü bir durum.. Ben dizel aracımı sattım şuan 1.4t siparişimi bekliyorum..
ben 41 yaşındayım ama yazılanlar benim için hala geçerli  :D

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=Naj link=topic=2077.msg43072#msg43072 date=1313138327]
ben 41 yaşındayım ama yazılanlar benim için hala geçerli  :D
[/quote]

Ruhunuz genç sanırım Halil bey  greatt