Lütfen yardım sıfır aracıma LPG taktıracağım

ekinoks01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar! 2013 astra clasic 3 daha 900 kmde aracımı 1 ay önce aldım. daha yaz ayı gelmedi.senede 15000 i geçmeyi düşünüyorum.ve daha çok şehir içi kullanıyorum. Benzin fiyatları malum. LPG için kayseride arabayı aldığım bayiyi aradım kendileri 6 ayı geçmedikçe landirenzo takacaklarını ve garantinin bozulmayacağını söylediler bazı sorularım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-Sıfır araca o kadar para verdim bu yüzden lpgde 300-500 aramayıp iyisini taktırmak istiyorum. Landirenzoyu tavsiye edermisiniz.(diğerlerinde garanti bozulacak)
2-lpg taktırırsam arabada nereler delinecek ve lpgyi taktırırsam şöyle yaptır diyeceğiniz tavsiyeleriniz varmı. dikkat etmem gereken hususlar nelerdir.
3-arabada yol bilgisayarı var. lpg takınca tüm göstergelerde nasıl değişiklikler olacak ve hangileri yanıltıcı olmaya başlayacak.

Bu soruların dışında diğer diğer yorumlarınızı da paylaşırsanız bana büyük yardımınız olacak arkadaşlar.karar vermemde sizlerin tecrübeleri çok önemli

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok güzel bir konu acmıssınız aynı soruları bende merak ediyorum..benim ortalama tüketimim 16, lt civarı gösteriyor.cok yakıyor.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landirenzo yu hiç beğenmiyorum,orayı bilmiyorum ama burda servisleri çok az.Enjektörleride cok sesli ve kalitesiz veya katkılı gazlara oldukça hassas.Fakat garantili aracınıza garanti bozulmaması için landirenzo takmalısınız :)

emme manifoldu delincek
lpg taktırdığında yapacağınız pek bişey yok :)
yol bilgisayarında,vectra b aracımda hiç birşey değişmedi
astra H var bide,onda yokus assa inerken ayağımı gazdan çeknce anlık tüketim 0 olması gerekrken 9999 gösteriyo,gaza yüklendikçe anlık tüketim yükselceğine düşüyo,biraz ters çalısıyor yani sebebni bilmiyorum :D bilen arkadaslar yorum yaparlar :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 litre benzinmi astramı araç :confused:

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 litre benzinmi astramı araç :confused:

evet astra 1,6 115 hp olan motor.gercekten saka gibi yahu gaza basmamla anlık tüketim 25lere 30 lara vuruyor.jettamızda 1,6 tüketimi baya düşük astraya göre. jettada sıkıştırdıgımda bile en fazla 23-25 görüyorum astrada dokunmamla cıkıyor :( 50 tl benzinle 80 km yapıyorum.cok lüks araca biniyorum yaa:mad:

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anormal bi durum 50 tl ye 80 km aşırınında aşırısı.Astra H var 11 LT lpg ortalaması var 100kmde . Bence kontrol ettirin aracınızı

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Garanti şu şekilde devam eder. Landirenzo, motorun gaz gören yerlerine kendisi garanti verir (2yıl veya 100.000km idi sanırım, hangisi önce dolarsa) 4-5 kalem parça ki bunlar sözleşmede madde madde yazar. Motorun kalan aksamlarına da opel garantiyi devam ettirir. Yarın Allah korusun bi sorun olduğunda yetkili servisinizin çamura yatmayacağı konusunda emin olun. Kalkıp gaz görmeyen bi parçadan sorun çıkarsa lpg taktırmışsınız ondan deyip garanti dışı bırakmaya çalışmasın..

2. Niğde imkanlarını bilmiyorum ama Ankara'ya giderseniz markalaşmış bayiler bulabilirsiniz bunların işçiliğiyle sıkıntı yaşamazsınız.Hem montaj maaliyeti düşecektir aradaki farkı yola verip kaliteli bi yerde montaj yaptırırsınız. Gene landi için konuşacak olursak, birkaç farklı kit seçeneği var. Bizim araçlara EVO tavsiyesi ve montajı yapıyorlar, ben size bir üst model OMEGAS PLUS ı tavsiye ederim. Performans konusunda daha tatmin edici olur.

3. Yol bilgisayarındaki tüketim değerleri değişir,doğruyu yansıtmaz. Atıyorum 10lt benzin tüketiyorsanız bu 12lt gaza denk gelir ama ekran size benzin değerlerini gösterir. Ortalama hız, toplam mesafe gibi değerlere bakarsınız.

Sonuç olarak classic III ve landi kit sahibi olarak, eğer benzine güç yetirebiliyorsanız tabiki aracın orijinalliğini bozmayın kaç paraya taktırırım kaç km ye amorti eder uğraşmayın keyfini sürün. Ben kimsenin doğaya saygısından veya özel merakından lpg taktırdığını düşünmüyorum mevzuya herkes duygusal(!) yaklaşıyor :)

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landi garantisi sadece motor garantisi ise landi şart değil. garanti diğer markalarda nasıl bilmiyorum ama BRC'de 25000 tl değerinde motor garantisi veriyor, belli km veya yıl seçenekli aynı şartlarda hemen hemen landi ile. kitleri arasında nasıl bir fark var araştırmadım ama benim aracımın yaşı 10 olunca BRC taktırdım =) hayırlısı neyse o olsun diyelim ...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Landirenzo ve BRC yi tavsiye ederim (Bende BRC Simit tüp takılı aracı sıfır aldıktan 15 gün sonra taktırdım garantiyi filan önemsemedim)

2- bendeki gibi Simit tüp taktırmanı öneririm hem böylece tüp bagajda hiç yer kaplamamış olur

3- Yol bilgisayarına araca LPG taktırdıktan sonra bakmayacaksın çünkü araç artık benzinde çalışmadıği için yol bilgisayarı yakıt tüketimini ya 0.0 yada 1.0 gibi saçma rakamlarla ifade edecektir

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
keşke birileri uyarsaydı da şu lpg ye hiç bulaşmasaydım deme ihtimaline karşı ben lpg ye hayır diyorum. Istisnalar hariç dertsiz başa dert ve şehiriçi kullanımlarda yine birsürü benzin parası demek