lütfen yardım sabahları aracım sogukken sorunlu

jdz-karacabey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lütfen yardim sabahlari aracim sogukken sorunlu

aracim 2004 astra h elegance 1.6 zxep motor. arabamda tartarini marka lpg var. aracim sabahlari 3 5 marstan sonra çalisiyor. en son marsi zorlayinca (uzun basili tutunca) çalisiyor. bu seferde ariza lambasini yakiyor ariza kodu ''P1113 port deaktivasyon pozisyon sensörü devre voltaji düsük'' aracin ilk hareketinde gaz yiyisi kötü araç silkeller gibi oluyor. eger devam eder motorun üstüne giderseniz ilk kavsakta yada lambada yavaslayip bosa alinca veya ayaginizi debriyaja atinca araç stop ediyo. motor isindiktan sonra (2-3 km giddikten sonra) marsi kapatip tekrar motoru çalistirinca lamba sönüyor ve bir daha yanmiyor. ama aksamlarida devam eden motor dalgali çalisiyor devir saati titreyerek çalisiyor asagi yukari hareket ediyor. gaza yüklenip ayagimi gazdan çektikten sonra ikinci defa pedala dokundugumda araç silkeliyo bazende gaz yemiyor (kelebek bogazini temizlettim temizletmeden önce daha beterdi bu sallanti). port arizasi nedeniyle port kütüğünün değisimi yapilacak dedi ustam sabahlari geç çalismaya ise bakmasi lazimmis :) ne çikarsa bahtina diyor lütfen yardimci olun daha önce bu sorunlari yasayan varsa söylesin çözümleri neler? araç 68 000 de lpg takilali 2 sene olmus. adanda oturuyorum bu isi çözecek adam gibi usta tavsiye edebiliri misiniz. ankarada da olur usta ?

Son düzenleme: