lütfen yardım arac hem gazda hem benzinte tekliyor

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm, arkadaşlar ustalar;
aracım 1999 model astra G 1.6 CD HB
araç gaz da daha belirgin ama benzinde de tekliyo. özellikle 2-3- ve 4. viteslerde gaza basınca boğuluyo gibi olup sonra birden zıplıyo sonra tekrar boğuluyo ve zıplıyo. ama bu saniyede bir iki kere oluyo yani sinir bozucu bişekilde çekiştende düştü. tam ısınınca bile aynen yapıyo. geçen 350 km yaptım şehirler arası o zaman da aynı şekilde devam etti. son süretide düştü 140 ı geçmiyo araba beşinci viteste bile 140 la giderken arada titreme şeklinde gaz yeme problemi hissediliyor.
aracım 30.000 Km de ve orjinal Km si garaj arabası bildiğim bir araç km si doğru.
18000 km de bujiler değişmiş genede kontrol ettik bujileri uçları daha sağlam duruyo eskimemiş yani.çift tırnaklı. hava filteresi temiz. yağ yağ filtresi yeni değişti. gaz kelebeği gayet temiz görünüyo. .

sizce durum neden kaynaklanır.
yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür..

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düzensiz ateşleme gibi geliyor bana.Buji kablosu varsa onu yoksa bobini (bazı araçlarda bobin direkt bujiye geçiyor.Benimki öyle) ve bujileri kontrol ettirin.

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin ve buji kontrolü nasıl oluyo benim buji kablosu yok direk bujilerin üstüne monte edline bi parça var... bujileri çıkarıp ölçü aletiylemi bakılıyo yoksa aracı bilgisayara bağlayarakmı bakılıyo komple..

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin dediğimiz parça arızalanması durumunda yapılabiliyormu yoksa değşecekmi. benim araç daha 30000 de ve bu arıza normalmi??

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ayni problem vardi. bujileri degistirdim yine hallolmamisti. en sonunda buji kablolarini degistirdim. sorun cozuldu. ama aracinin km si cok dusuk, eger buji kablolarindan cikarsa sorun, cok ilginc ama opel demekki, hatali bir buji kablosu ile araci teslim etmis demek oluyor. cunku buji kablolari en az 100 bin km goturmesi gerekir. belli bir sureden sonra kablo icindeki bakir tellerin iletkenligi azaliyor, bu da atesleyicilere gerekli akimin gitmemesini sagliyor.
benim tavsiyem ayni motora sahip bir arkadasin varsa, degis ve bir gun bayunca dene.

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli arkadaşım aracımın buji kablosu yok ateşleme sistemi direk bujilerle temas ediyor zaten. arada kablo yok.

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji ateşleme bobini arızalı başka sorun yokk

ustam buji ateşleme bobini 30.000 Km de arızalanırmı. (aracım 1999 model).. tamir olurmu. değişme durumunda parça ne kadara buluruz. yan sanayisi varmı...
ustam çarşamba günü izin aldım baktıracam artık.trafikte tekleyetekleye gitmek zor oluyo baya.