Lütfen astra g sorunlarıma bir çare...

obio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar.Aracım 1999 Astra g cd. Birkaç sorunum var çözüm önerilerinizi bekliyorum..
1- hareket halinde vitesi boşa almadan gaz vermeyi kesince bardak içinde vida sallandığında çıkan sese benzer bir ses çıkıyor.
2-Motor sıcak ya da soğuk fark etmeden ışıklarda durduğumda devir göstergesi aşağı yukarı salınıyor neredeyse stop ettirecek kadar titretiyor gaza basarak aracı durdurmak zorunda kalıyorum..
3-elektrik akımı çeken (kalorifer,cam kapatma,direksiyonu çevirme.vb.) herhangi birşeyi çalıştırdığımda yine devir salınıyor .Ayrıca direksiyon çevrilince aşırı titreme ve ses de yapıyor.
sorunları iki ayrı ustaya söyledim hala bir sonuç alamadım..:( yardımlarınızı bekliyorum..

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
2- Sorun muhtemelen rölanti motoru , gaz kelebeği yada ateşleme ile ilgili olabilir araçta çiğ benzin kokusu varmı ?
3- Şarj dinamosu ile ilgili olabilir , akü zayıflamış olabilir , regülatör arızası olabilir bunları kontrol etmek lazım. Direksiyon sorunu şarj dinamosuyla ilgisi olabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

obio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
2- Sorun muhtemelen rölanti motoru , gaz kelebeği yada ateşleme ile ilgili olabilir araçta çiğ benzin kokusu varmı ?
3- Şarj dinamosu ile ilgili olabilir , akü zayıflamış olabilir , regülatör arızası olabilir bunları kontrol etmek lazım. Direksiyon sorunu şarj dinamosuyla ilgisi olabilir.

Gaz kelebeği temizlendi.ilk çalışmada çiğ benzin kokusu yapıyor ama kısa sürede geçiyor.Aküyü yeni değiştirdim.. Şarj dinamosunu ise iki ustamada sordum ondan değildir şarj ışığı yanmıyor gibi cevaplar aldım.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.

Gaz kelebeği temizlendi.ilk çalışmada çiğ benzin kokusu yapıyor ama kısa sürede geçiyor.Aküyü yeni değiştirdim.. Şarj dinamosunu ise iki ustamada sordum ondan değildir şarj ışığı yanmıyor gibi cevaplar aldım.

Ateşleme sistemi kontrolü yapın Bobin, Buji kablosu , Buji bunlarda bir ihtimalde olsa etken olabilir ayrıca rölanti motoru gibi geliyor bana kanımca araçta lpg varmı ? gaz ayarlarına baktınızmı ? Diğer soruna gelicek olursak Akü yeni olduğuna göre başka yerlerde aramanız gerekli ama bana sarj dinamosu geldi regülatör'de olabilir dinamo aracın aküsü hiç bitiyormu ? eğer bitiyorsa dinamo kasnağınada bakmak lazım.

obio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arcım da Brc lpg kiti mevcut. yetkili servisinde gaz ayarları pc ye bağlanarak yapıldı..aküm hiç boşalmadı. bu arada herzaman değil ama ters çalışma da yapıyor bazen.yani aracı stop edince kısa bi süre yeniden çalışıp stop ediyor.Dinamo kasnağı dediğin v kayışı ve tirger seti değişirken kontrol edilmez mi. ama ateşleme ye buji kablolarına bakılmadı sanırım onlarıda kontrol ettireyim.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta elektirikle ilgili birsey güç çekmeye başladığında motor devrinde değişiklik oluyorsa sıkıntıyı dinamoda aramak gerekir. Ilk çalışmada devreye girer sonra dinamo ile devam ederse. Eder. Dinamo bozulinca bir süre akü ile gidersiniz akü tamamen bitince STOP eder

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
arcım da Brc lpg kiti mevcut. yetkili servisinde gaz ayarları pc ye bağlanarak yapıldı..aküm hiç boşalmadı. bu arada herzaman değil ama ters çalışma da yapıyor bazen.yani aracı stop edince kısa bi süre yeniden çalışıp stop ediyor.Dinamo kasnağı dediğin v kayışı ve tirger seti değişirken kontrol edilmez mi. ama ateşleme ye buji kablolarına bakılmadı sanırım onlarıda kontrol ettireyim.

Anladım sorun büyük ihtimal dinamo geliyor bana tekrar kontrol etmek lazım direksiyon , zayıf akım stop birbiriyle bağlantılı rölanti motorunu unutmayın mutlaka kontrol ettirin iyi geceler.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. si sesin motordanmı geliyor şanzumandan mı yoksa yürüyen aksamda bir taraftan mı .. onu anlamaya çalışın debriyaja basınca ses kesiliyormu ?
2.aracta kısa devre yapan bir takım xenon alarm ses sıtemı gıbı ektralar varmı akunun sarj durumu nasıl bunları kontrol ettırmelısın

obio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım sorun büyük ihtimal dinamo geliyor bana tekrar kontrol etmek lazım direksiyon , zayıf akım stop birbiriyle bağlantılı rölanti motorunu unutmayın mutlaka kontrol ettirin iyi geceler.

Önerileriniz için teşekkürler dikkate alacağım..iyi geceler..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:53 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:44 ----------

1. si sesin motordanmı geliyor şanzumandan mı yoksa yürüyen aksamda bir taraftan mı .. onu anlamaya çalışın debriyaja basınca ses kesiliyormu ?
2.aracta kısa devre yapan bir takım xenon alarm ses sıtemı gıbı ektralar varmı akunun sarj durumu nasıl bunları kontrol ettırmelısın
yürüyen aksamdan gelmiyor motordan geliyor sanırım.debriyaja basmam sesi etkilemiyor. Çünkü kaput açıkken gaza basıp bırakınca da aynı ses geliyor ama bu her denememde olmuyor.
Park sensörü dışında ekstradan hiçbirşey yok.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Afyonda yaşıyorsun sanırım ben Afyon sanayisine 1 defa mecburıyetten gıttım oda ıstedıgım gıbı olmadı zamanın varsa bence denızlı yada eskısehıre gıt hengısını sececek olursan sağlam bır usta soylerım denızlılıyım eskısehırde yasıyorum hemen hemen denızlı ve eskısehrde tum opelcılerı bılırım.