Lütfen acil yardım oksijen sensörü arızası

mehmettt4848

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar opel corsa 2013 model 1.4 twinport enjoy tam otomatik aracım benzin lpgdir. İlk aldığım zamanlar lpgde kullanıyordum fakat son 2 3 aydır benzinde kullanıyorum. Sorun şu ki aracı ilk çalıştırdığım zaman 1 km bile gitmeden arıza lambası yanıyor ve çekiş gücü azalıyor arabanın kontağını kapatıyorum sonra tekrar açıyorum arıza görünmüyor kısa mesafeden sonra tekrar yanıyor günde 2 3 defa kontağı kapatıp açmak zorunda kalıyorum daha sonra 50 km sorunsuz bir şekilde gidiyor. Aracı gösterdim bilgisayara bağladılar oksijen sensörü arızası dendi.Önce temizledir bir kaç gün yanmadı şimdi tekrar yanmaya başladı. Oksijen sensörü 2 tane ve maliyetli bir şey. Acaba bunu değiştirsem kesin çözüme ulaşır mı yoksa boş yere para vermiş mi olurum. 2 tanesinin değişimine 1500 tl gibi bir masraf çıkardı değistiren ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arıza kodunu biliyormusunuz ? Net şekilde oksijen sensörü arıza veriyorsa değiştirmek mantıklı olabilir.

mehmettt4848

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arıza
Arıza kodunu biliyormusunuz ? Net şekilde oksijen sensörü arıza veriyorsa değiştirmek

Arıza kodunu biliyormusunuz ? Net şekilde oksijen sensörü arıza veriyorsa değiştirmek mantıklı olabilir.
Kodunu bilmiyorum. Elektirikçiye ve oto tamirciye götürdüm ikisi de oksijen sensörü dedi temizletmek sanırım kalıcı bir çözüm değil illa değiştirmek mi gerekiyor acaba

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bilgisayara bağlatmadan sensör değişikliği yapmayınız. Sökülen sensör sağlamsa boşuna para harcamış olursunuz.

mehmettt4848

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Bilgisayara bağlatmadan sensör değişikliği yapmayınız. Sökülen sensör sağlamsa boşuna para harcamış olursunuz.
bilgisayara bağlandı ve oksijen sensörü hatası dendi inşallah başka bir sorunj yoktur