Lpgli aracta mars almayla ilgili bu bilgi doğrumudur?

kubll22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba araciimda motor sicakken geç mars alma yada mars sesi geliyordu mars almama sorunum vardi. Bugün boğaz kelebeğini temizleterek sanirim bu sorunu çözdük ama usta şöyle birşey dedi bende genel olarak lpgli araç kullananlara bu soruyu sormak istedim.

Motor sicakken araci stop eder etmez hemen kontağa basilirsa enjektörlerde gaz yüzünden işeme olacaği için mars almayabilir bu normaldir dedi 2-3 saniye bekle kontağa bas calişacaktir dedi. Bugün test ettim beklediğim zaman calisiyor beklemezsem bazen calisiyor bazende calişmiyor.

Fikirlerinizi merak ettim Lpgli araci olanlar yorum lütfen

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim LPG'li aracımda istediğin kadar bekle motor sıcak ise sonuç aynı, araç geç çalışıyor (sabahları hiç bir sorun çıkarmıyor)., hatta bazen marşa basarken gaza basmak zorunda kalıyorum. :(

kubll22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman bu durum galiba normal ben bugün baya bakim yaptirdim biraz daha düzeldi ama yinede tam emin olamadim bi ara yine bende gazla destekleyerek caliştirdim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle araç da LPG var ise ve araç tek nokta sistem varsa kontak açılınca bir kaç saniye beklemek de fayda var. Ya değilse malum tek nokta araçlar da patlama da oluyor. Yani işte LPG varsa bir yerden bir sorun çıkması normal bana göre. Alıştım artık bu LPG saçma sapan sorunlar çıkarmasına. Maddi imkan el verse benzin yada dizelden şaşmayacaksın ama bu şartlar içinde de özellikle benzin ile araç kullanmak da bizlere göre değil arkadaşlar. El mahkum.

kubll22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle araç da LPG var ise ve araç tek nokta sistem varsa kontak açılınca bir kaç saniye beklemek de fayda var. Ya değilse malum tek nokta araçlar da patlama da oluyor. Yani işte LPG varsa bir yerden bir sorun çıkması normal bana göre. Alıştım artık bu LPG saçma sapan sorunlar çıkarmasına. Maddi imkan el verse benzin yada dizelden şaşmayacaksın ama bu şartlar içinde de özellikle benzin ile araç kullanmak da bizlere göre değil arkadaşlar. El mahkum.

Sizde aracinizda anlattiğim problemi yaşiyormusunuz?

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim genelde sabahlari araci calistirdigimda titriyor ve calismiyor lpg den dolayi bu yuzden kontagi en az 2-3 kere acip kapatiyorum ve 3ten sonracalisiyor. Su ana kadar baska bir cozum bulamadim ne yazik ki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mikail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim genelde sabahlari araci calistirdigimda titriyor ve calismiyor lpg den dolayi bu yuzden kontagi en az 2-3 kere acip kapatiyorum ve 3ten sonracalisiyor. Su ana kadar baska bir cozum bulamadim ne yazik ki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben de marşa basıyorum 7-8 saniye sonra araç çalışır gibi oluyo ondan sonra gaz veriyorum çalışıyor. Onun dışında ben de sizin sadece marşa basarak çalıştırmak istediğimde 2-3 seferde çalışıyor. Yok mu bunun bir çözümü?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg enjektörleri yada regülatörde gaz kaçağı varsa marş uzar.kaçak testi yapın hortumlarını söküp baksın lpg ustanız

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıralı sistemde araç benzin ile çalıştığı için ilk etapta, enjektörler falan gaz kaçırıyor yanma odalarına. Kontağa basınca araç boğuluyor ve tekliyor. O tekleme sonucunda karışık yakıtı atıyor, tamamen temizlenince marș alıyor. Enjektörler falan kaçırıyor olabilir. Yani kontağı kapatınca enjektör kelebekleri hemen kapatması gerek. LPG servisinden bir kontrol ettirin derim.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi