Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

muglasemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

fatih407 link' Alıntı:
LPG kiti BRC motor garantisi yoktu.
öncelikle geçmiş olsun. Motorunuz atmosferik mi turbolu mu

muglasemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih407 link' Alıntı:
Yapma ya hocam içim ürperdi şu an

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

fatih407 link' Alıntı:
Atmosferik motor ve LPG bende de var hocam. İnşAllah sıkıntı yaşamam. Ama yaşarsam da içim rahatladı açıkçası. 1 senede 31.000 KM yaptım. Kafam rahat bindim. Şimdiye kadar bile bir sürü tasarruf yaptım. 80.000'e gelince eritirse de canı sağolsun :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben olanlari okuyunca kendi adima cok sevindim arkadas amorti ettigi kitle iyi bir kar etmis ve subap sorununu tahminimden dusuk bir rakama halletmis. Bundan sonra ucuz gezmenin tadini dörde katlycak. Keyifli surusler herkese

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
aynen banada öyle oldu okuyunca :))) hayırlısı ....

2 yıldır aracı lpgli kullanan biri olarak bu subap erimesi konusunu çok araştırdım.

Bizim araçlara lpg kiti takıldığında er yada geç bu sorun çıkacak arkadaşlar.  Belki 50 bin km sonra belki 80 bin km sonra yağlama kitine bağlı olarak ve sorun sadece subap erimesiyle kalmıyor.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih407 link' Alıntı:
2 yıldır aracı lpgli kullanan biri olarak bu subap erimesi konusunu çok araştırdım.

Bizim araçlara lpg kiti takıldığında er yada geç bu sorun çıkacak arkadaşlar.  Belki 50 bin km sonra belki 80 bin km sonra yağlama kitine bağlı olarak ve sorun sadece subap erimesiyle kalmıyor.

Subap erimesinden baska bir problem yok gibi varsa izlenimlerinizi ve yasadiklarinizi paylasirsaniz takipteyim

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
Subap erimesinden baska bir problem yok gibi varsa izlenimlerinizi ve yasadiklarinizi paylasirsaniz takipteyim

ևoğumuzun bildiği gibi araçlarımızda yanma odasına giren hava oranına göre püskürtülen yakıt miktarı sürekli olarak değişir lpg olduğunda ise motora gönderilen yakıt sürekli sabittir. Bu sebeple motor ya zengin karışımda yada fakir karışımda çalışmış oluyor. Bu düzensizlik basitçe subapların, ateşleme bobinin,bujilerin,kam milinin çalışma düzenini bozuyor ve zamanla pistonlara kadar iniyor.  Ben 5 bin km önce ateşleme bobinini değiştirdim. şimdi subaplar değişiyor ilerleyen km lerde kam milinin bir problem çıkartıp çıkartmayacağını bilemiyorum. 75 bin bakımında bujileri değiştirmiştim subap probleminden dolayı bujiler bile 5 bin km de ömrünü doldurmuş. 2 yılda ettiğim kar kabaca 8 bin tl şuana kadar yaptığım masraf ise lpg montajı, ruhsata işletilmesi, lpg bakımı, ateşleme bobini ve subap değişimi dahil 4000 tl. Eğer bundan sonra bir masraf çıkartmazsa  ve çektiğim çileyi de hesaba katmazsak :) karda gibiyim.