Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

firari-47@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

Teşekkürler. Gaz bitmeye yakındı araba titremeye başlayınca gazdan zannettim, arabayı benzine çevirdim, titreme devam etti sonra ESP arızası lambası yanınca hemen servise gittim. Allahtan servisin önünde yaptı (akıllı arabaymış):) Akşam olduğundan opel özel servisine gittim, servis çalışanı arabayı D de unutup indi araba gitmeye başlayınca koşa koşa durdurmaya çalıştı, şükür çarpmadan durdurmayı becerdi, maalesef komik ama gerçek:) deneme yanılma yoluyla bujileri değiştirdi, olmadı, sonra bobini değiştirince titreme kesildi, bujilerin de ömrünün bittiğini söyleyince mecbur onları da değiştirdik, kısaca 580 TL ye patladı:( Enteresan bir macera oldu:)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firari-47@hotmail.com link' Alıntı:
Teşekkürler. Gaz bitmeye yakındı araba titremeye başlayınca gazdan zannettim, arabayı benzine çevirdim, titreme devam etti sonra ESP arızası lambası yanınca hemen servise gittim. Allahtan servisin önünde yaptı (akıllı arabaymış):) Akşam olduğundan opel özel servisine gittim, servis çalışanı arabayı D de unutup indi araba gitmeye başlayınca koşa koşa durdurmaya çalıştı, şükür çarpmadan durdurmayı becerdi, maalesef komik ama gerçek:) deneme yanılma yoluyla bujileri değiştirdi, olmadı, sonra bobini değiştirince titreme kesildi, bujilerin de ömrünün bittiğini söyleyince mecbur onları da değiştirdik, kısaca 580 TL ye patladı:( Enteresan bir macera oldu:)

Bununla geçmiş olsun, ama servis elemanının aracı D de unutması tam bombaymış  002tuhaff

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar LPG'nin yakıt avantajı; LPG Kiti, periyodik sızdırmazlık raporu, lpg kitinin bakımı ve filtre değişimi, sıkça yaşanan bobin arızaları vs gibi arızaların toplam bedelini hesaplarsak hala daha karlı oluyor mu?. not: ayda 600-700 km şehir içi yol yapıyorum. şehir dışı neredeyse hiç kullanmıyorum aracımı.

ayrıca bu LPG kitinin 2 yıl veya 100.000 km. garanti olayı, aracın servis garantisi içerisinde olduğu süre içerisinde montaj olduğu takdirde mi geçerli. yoksa araç mutlaka yeni alındığında mı LPG taktırmak gerekiyor. yeni alınmış araca 1 yıl sonra lpg takıldığında bu garanti verilmiyor mu? kolay gelsin.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Fransız grubunda ve Opellerde bobin yakma olayı meşhurdur. Bu olayın Lpg ile alakası kesinlikle yok. Bobin olarak bilinen parça 12v gerilimi 18-22 bin volta yükselten bir transformatördür. Bu parçada gerilim değişikliği olmaz. Sürekli aynı değerde yükseltme yapar. Elektronik bir kontrol yoktur. Yani lpg'de olsa benzinde olsa bu parçanın işlevinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Bobinin yanma nedeni buji bakımının zamanında yapılmaması olabilir, içerisine su kaçması olabilir. Opellerde benzinlide olsa lpg'de olsa bobin arızası sürpriz olmaz. H kasalarda çok yaşanırdı, j'lerde yeni duydum bir daha duymayız umarım.

atabrb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıkıntı yok, Landirenzo bütün motora 177 lira farka 3 yıl garanti verdi.Sözleşme OLGUN LPG ile yazılı-imzalı greatt. Olası bir sıkıntıda aracı opel servisinde yaptırıyorsunuz, masrafı olgun karşılıyor. LPG dönüşüm bedelini nakit verdiğim ve daha önceki arabama da aynı yerde lpg yaptırdığım için baştan çok uygun bir fiyata anlaşmıştık. 177 lira fark bir nevi beleşe geldi  ;D
Kaldı ki aracı daha alalı üç hafta oldu. 2600 km yi devirdim. ֖nümüzdeki hafta ufak bir seyahat daha var uzun yol (yaklaşık 750 km). şunca km de bana benzinin karşısında yaptırdığı tasarrufu düşününce iyi ki taktırmışım diyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginçtir ki sorun yaşayanlar hep landirenzo kullananlar.BRC taktırıp sorun yaşayan görmedim  023hm

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı fazla yormadan düşük devirde kullanıldığı sürece sorun yaşanacağını düşünmüyorum zaten gaza yüklenince cok yakacaksınız haliyle lpg nin bi avantajı kalmıcak. 6 vites candır :)

personal coach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selamlar foruma yeni katıldım .Forumu takip ederek aynı sorunu ben de yaşadım ve paylaşmak istedim. 1 ay öncesine kadar kıvranan aracımda, motor blok ışığı, esp ışığı, titreme ve sürekli stop etmeye bağlı olarak aracımı ankara ostim olgun lpg ye götürdüm. Net olarak subapların çeliğe dönmesinde ısrarcı oldular ben de pek yanaşmadım.Alternatif yollara başvurarak bobinlere baktı,sıkıntı olmadığını gördü.Enjektörlerden A ve B değişti,bujiler değişti. Bunlardan sonra tekrar deneme sürüşüne çıktık lpgde stop etti  walll,benzinde sıkıntı yok. Artık son çare çelik sübap yolu bize göründü değiştirmeye gideceğim en kısa zamanda.ücret olarak da 1500 - 1600 tl 2 günde de teslim ederiz dedi.Aracıma lpg takıldığından beri 3500 deviri geçmem,buna rağmen böyle bir durumla karşılaşmak çok can sıkıcı. 31agryyy.aracımı yaptırdıktan sonra sizlere son durumu paylaşırım.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun..
lpg takıldıktan sonra kaç km yaptınız?