Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

power39 link' Alıntı:
peki opel servisi brc için ne diyor? garantiyi bozmuyormu?  Bu arada seninde aracın hayırlı olsun. hb. aldım neptün mavi edition. (profil resmimdeki) senin model? renk?
ılk baslarda bende landırenzo bağlatacaktım ama oğrendımkı landırenzonun enjektorlerı med dıye bı markaymış önceden landırenzo bosch marka enjektör kullanıyordu yanı pek guvenesım kalmadı artı bıde manıfold delınme muhabbetı var tak brc yı yarın obur gun canın sıkıldı sok at gıtsın ama dıer sıstemde söktüğün zaman o delınen manıfoldları neyle kapatacaksın sıkıntı olacak mesela ucuz prıns de var pahalı prıns de var ucuz olan kendı enlektorlerı  pahalı olan da dünyanın en ıyı markası keıhın enjektorlerını kullanıyor bu enjektörle japon markasıdır  valla karaar senın

erkut39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ılk baslarda bende landırenzo bağlatacaktım ama oğrendımkı landırenzonun enjektorlerı med dıye bı markaymış önceden landırenzo bosch marka enjektör kullanıyordu yanı pek guvenesım kalmadı artı bıde manıfold delınme muhabbetı var tak brc yı yarın obur gun canın sıkıldı sok at gıtsın ama dıer sıstemde söktüğün zaman o delınen manıfoldları neyle kapatacaksın sıkıntı olacak mesela ucuz prıns de var pahalı prıns de var ucuz olan kendı enlektorlerı  pahalı olan da dünyanın en ıyı markası keıhın enjektorlerını kullanıyor bu enjektörle japon markasıdır  valla karaar senın
iyice kafam karıştı  023hm monifoldu deldirmeyi istemem tabi ki ama hangi şekilde daha saglıklı oluyor onu bi araştırmam gerek. hepsi bi yana marka konusunda çok karışığım şuan.. garanti dışı kalmasını istemiyorum tek derdim o..

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

power39 link' Alıntı:
iyice kafam karıştı  023hm monifoldu deldirmeyi istemem tabi ki ama hangi şekilde daha saglıklı oluyor onu bi araştırmam gerek. hepsi bi yana marka konusunda çok karışığım şuan.. garanti dışı kalmasını istemiyorum tek derdim o..
butun lpg sıstemlerı aynı calısır ama pıpolu dedıyım sıstem spg sılındıre en yakın yerden verılıyor yanı performans kaybı olmuyor onu demek ıstedım adaölar astranın enjeektorlerını yerınden çıkarıp lpg enjektorunu  takıp ondan sonra aracın kendı enjektorlerını monte edıyolar valla karar senın ama ben brc taktıracam artı brc nın enjektorlerı kendı kendıne ayar yapan enjektordur bunu da bılmenı ıstedım oyle zırt pırt gıdıp ayar yapmana yada ayarın bozulmaz forumda wıng35 ve fastex arkadaşlar var brc kullanan onlarada danısabılırsın yazmak ıstersen ben hala burdayım

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
butun lpg sıstemlerı aynı calısır ama pıpolu dedıyım sıstem spg sılındıre en yakın yerden verılıyor yanı performans kaybı olmuyor onu demek ıstedım adaölar astranın enjeektorlerını yerınden çıkarıp lpg enjektorunu  takıp ondan sonra aracın kendı enjektorlerını monte edıyolar valla karar senın ama ben brc taktıracam artı brc nın enjektorlerı kendı kendıne ayar yapan enjektordur bunu da bılmenı ıstedım oyle zırt pırt gıdıp ayar yapmana yada ayarın bozulmaz forumda wıng35 ve fastex arkadaşlar var brc kullanan onlarada danısabılırsın yazmak ıstersen ben hala burdayım

pipo varken manifoldun delinmesi çok saçma... kesinlikle pipolu tavsiye ederim. brc dende çok memnunum.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
pipo varken manifoldun delinmesi çok saçma... kesinlikle pipolu tavsiye ederim. brc dende çok memnunum.
oooooo devrem sen buralardamıydın yahu  brc ıle hayat nasıl gıdıyo :)

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BENDE BRC LİYİM FAKAT MANİFOLTUM DELİNDİ
Bana en az veya hic sıkıntı cıkartmayacak sistem hangisi ise usta onu yaptı buda manifolt delinmesi....

bişi sorcam 40-50 bin km den sonra manifoltu delineninde subapları zarar gorecek enjektorlere takanında subapları zarar gorecek sıkıntı yok bence
bulundugum ilcede 0 km de iken araca manifolt delinerek landi takılan arac suan km si 47.000 km de ve sıkıntı yok 2012 model agustosta trafige cıkmıs

not : arkadaslar 2011 model ve oncesi araclarımıza pipolu sistem takılamamaktadır motor musait değilmis

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kıyaslama olacak ama bunu belirtmek istiyorum
cok yakın arkadasım ile birlikte aldık araclarımızı ikimizinde yeni sedan o benden once landi taktı bende landinin kıyısından dondum
onu da kullanıyorum kendikiminkinide kullanıyorum inanın fark var
artık bu fark ayarlarından mı veya marka kalitesinden mi bilemiyorum fakat fark var....

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fark var derken ne gibi bir fark var ben suan performanstan hayli memnunum benzinden cok bi fark yasamadim aman aman yani. Monifot durumu bende taktirmadan onc3 delinecek denmisti sebebi orda fazla yer olmamasinda dolayi demisti ben biraz temkinli davraninca taktirmaya gittigimde delmeden taktilar buda islemi biraz uzatti... depoyu yenj fulledim deneme amacli suan 87 km yaptim daha 1 dis yeni dustu 3 dis daha yanior bakalim kac km gidicek...

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
kıyaslama olacak ama bunu belirtmek istiyorum
cok yakın arkadasım ile birlikte aldık araclarımızı ikimizinde yeni sedan o benden once landi taktı bende landinin kıyısından dondum
onu da kullanıyorum kendikiminkinide kullanıyorum inanın fark var
artık bu fark ayarlarından mı veya marka kalitesinden mi bilemiyorum fakat fark var....

ne gibi bir fark var ve size göre hangisi daha iyi ?

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
ne gibi bir fark var ve size göre hangisi daha iyi ?

ben su veya bu marka diyemem size fakat ben uzun ugrasıcı arastırmalar sonucunda brc ye karar kıldım...

fark konusuna gelirsek ilk basta perfonmas sonrasında VSR ayarı ( bu ayar landide var mı bilmiyrum ama bizde var )
kaputun altında yapılan yerlestirilen malzemeler ve iscilk
ve brc nin yaygın servis agı
teknolojıyı yakından takip etmesi ( hyundai - honda diye direk kitlerinin olusu ) son zamanlarda cıkardıgı LDI kiti sportage ve x35 ler icin