LPG yüksek devirde tekleme problemi

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar 99 model vectra b 2.0 gls sahibiyim 2 yıl kadar önce aracıma vikars marka lpg taktırdım yaklaşık 40.000km yol yaptım 3-5 ay öncesine kadar hiç sorun yoktu benzinde gibi kullanıyordum aracı ama şimdi araç devir çevirmeye başladığında mesela 4000dd sonrası aşırı isteksizleşiyor 1.4 araba gibi oluyor
yakın zamanda ankara-bursa yaptım mesela eğim aşşağı denk geldiğinde aracın gitmesinde bir problem yok fakat düz ve hafif rampa çıkmaya başlandığında deli gibi titremeye başlıyor aynı şekilde ışıklardan kalktık mesela vitesi 2 ye atıp dip gaz yaptığımda 4000-4500dd civarı araba yığılıp kalıyor
hep aygazdan lpg alırım ancak ayda 1-2 kere ankara yapıyorum orda evin yakınında shellden alıyorum mesela orda da aynı sorun oluyor bu depo bittikten sonra total yada lukoil deniyeceğim ama ondanda pek umutlu değilim lpg servisine gidiyorum problem yok diyorlar artık ya çözülecek bu sıkıntı ya söküp başka bir kit taktırıcam yardımcı olursanız sevinirim..

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sorununuz hakkında pek bilgi sahibi Değilim ama zaten LPG varken çok devir çevirmek sağlıklı değil deniliyor.bazı marka kitler 5000 devirden sonra otomatik benzine geçiyormuş.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg filtrelerinde sorun yoksa lpg buharlaştırıcı beyinmi deniyor ne deniyor ona baktırın. ayrıca lpg ayar aleti bağlıyken teste çıkıp gaz basıncına bakılmalı yolda yüksek devirde gaz yetiştirip yetiştiremediğine.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisle aram biraz uzak önümüzdeki hafta işlerden fırsat bulup gidicem artık ya bi şekilde düzelicek yada söküp prins,kit mtm gibi bi markaya geçicem
aracın yakıt değerleri çok güzel ama 5den 4e çeksen giderken devirlenme yok olduğu yerde kalıyor araç