vectra b tekleme sorunu

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun termostat da çıktı geçen yıl orjinali ile değişmişti ama yine kaçırıyormuş geçen hafta değiştirdim tekleme fln kalmadı eskisi gibi rahat rahat devirleniyor yine

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su anda o sorun bende de var ama benım bakım yenı bıtmıstı termostat fılan hepsı degısmıstı baykan marka lpg kalkışta gaz yememeler 2. viteste hızlanmada sılkeleme gıbı

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen yıl orjinal termostat ile değiştirmiştim termostatı hatta ona güvenerek hararet ibresi bozuldu termostat saglamdır diye çok üsteledim ama şimdi termostat değişince hiç sorun kalmadı ortada

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg taktırıdığımda buna benzer sorun benimde başıma geldi arabadan soğudum nerdeyse artık satacaktım.

lpg enjektörlerine gelen 4 adet ince gaz hortumlarının motora bağlantı yerindeki contalardan hava aldığı için tekleme yapıyormuş on paralık dört conta değişti hiçbir sıkıntı kalmadı, o ana kadar buji, buji kablosu değişti beyinden denildi, boğazdan denildi, tabi her denilenide yaptırmadım ustasını aradım ve buldum 15 dakidada o dört contayı değiştiriyor hepsi bu eminim seninde problem, ordan olduğunu teyit etmen için araba gazda çalışır durumda iken gaz hortumlarının motora bağlantı ucuna bir bardak su dök fokurtuları göreceksin, inşallah yardımcı olabilmişimdir.

ozan.otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşıyorum ve genel olarak ben ara sıra stop etmede oluyor özellikle lpg geçiş esnasında araç gaz yemiyor veya sanki araçta sıkışma olyor gibi oluyor hiç tamirci çözüm bulamadı. ancak benim kanaatim bunun temel sebebi aracın püskürtme zamanın dogru olmaması ve araçta vuruntu olmasıdır diye düşünüyorum. püskütme basıncının ayarlarını gösterin. bunun temel sebebi ise lpg nin opellerde belirli bir zamandan sonra uyum sorunu yaşıyor ve aracın beyni le lpg beyni arasındaki irtibatın düzgün olmayışından oluyor olabir.