LPG yi söktüm benzin sarfiyatım çoştu yardım lütfen...

ozcanekici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1998 Astra f 1.6 16 otomatik vites aracımın 1,5 aylık LPG macerası sonunda motor soğukken tekleme problemi çözülemeyince geçen hafta LPG'yi söktürmemle sona erdi. (LPG takdırdım huzurum kalmadı başlığıyla sıkıntılarımı dile getrimiştim daha önce) Bu arada arabamda baya işlem yaptırdım ve benzinde çekişde baya bir iyileşme olduğu için en azından harcadığım paralar boşa gitmedi diye seviniyordum ki 50 YTL benzinle 100 KM gidipde ışık yanınca delirdim. Bi daha denedim 30 YTL 61 KM araba resmen 50 Ykr yakıyo.. Aracım LPG olayına girmeden önce kış aylarında bile 40 Ykr yi (çoğunluk şehir içi kısa mesafe) geçmemişdi. Bu arada aracıma yapılanlar;
Ateşleme bobini ve kablolar değişti, bujiler yenilendi, hava emiş sensörü değişti, boğaz kelebeği temizlendi ve en son karbon clean yapıldı.
Arkadaşlar sizce bu süreçde ne olmuş olabilir arabaya. Aracımın çekişi harika bunu hissedebiliyorum. LPG sökülmesi etken olabilirmi bi yerler açık falan mı bırakıldı? yada carbon clean veya boğaz kelebeği temizliği etkiler mi ki bana pek mantıklı gelmiyo.

Özetle tecrübelerinize görüş ve düşüncelerinize ihtiyacım var...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Son düzenleme:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
of fena yakıyormuşsun walla!.. bende zıplıycaktım benzin 3.5 die ama bu normal deil bende merak ettim! EVVEETT lpg ciler cvp bekliyoruz!.. :D

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi pardon lpg ne demek ? bozulan parça mı.. anlamam bu işler meraktan soruyorum yanlış anlama :)

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen lpg geri taktır. boşver teklesin.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam eyup.. sakin sakin

S

Silinen üye 11542

Bilgi Girilmemiş
Özcan Kardeş bence sen gene LPG'ye dön derim....
Benzin aldı başını gidiyor... Senin yaptığın işlemlerden sonra arabanın benzin sarfiyatı ilkbaşlarda artar sonradan eski halini alır düzelir merak etme...
Ama Bence LPG'nin gidip iyi bir ustaya taktır bence o zaman göreceksin LPG'nin iyiliğini...