LPG yi Ruhsata ve Kaskoya İşletme

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abilerim ablalarım arabamın muayenesini yeni yaptırdım, kaskosu da yapıldı ancak ben aracıma ciddi ciddi LPG düsünüyorum. arabamı tekrar muayeneye sokmam gerekir mi 60 ytl cezası var işletmeden de kullanabilirim ama arabam yakalanınca bağlanırmı birde kaskoya LPG yi işletmem lazım heralde bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...

ens_mtn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla
ilk önce lpg nin evraklarıyla birlikte makina müh.odasından sızdırmazlık raporu alınıyor.
sonra tespit belgesi ile birlite tekrar muayene istasyonuna gidiyorsun.
ruhsat da değişecek tabiki
kaskoya da lpg yi işlet çünki lpg den bir zarar görürsen kasko dışı kalabilirsin

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki kaskoya işletip ruhsata işletmesem olabilir mi acaba

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bildiğim kadarıyla
ilk önce lpg nin evraklarıyla birlikte makina müh.odasından sızdırmazlık raporu alınıyor.
sonra tespit belgesi ile birlite tekrar muayene istasyonuna gidiyorsun.
ruhsat da değişecek tabiki
kaskoya da lpg yi işlet çünki lpg den bir zarar görürsen kasko dışı kalabilirsin
aynısı basıma geldı yenı muayene yaptırmıstım 2 ay gecmıstı lpg taktırdım tekrar muayene yapıldi ;)
eger lpg taktırcaksan birde kaskona işlet herhangı bır kazada lpg basına bı iş gelırse lpg den dolayı kasko ödeme yapmaz haberın olsun 100 ytl farkı lpg kaskoya işlettım :D

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok teşekkür ederim benzine devam o zaman ona islet buna islet muayeneye git gerek yok o zaman

seawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba...
Bana yardımcı olabilirmisniz yada fikriniz nedir??

aracımı yeni aldım. ruhsatta egzoz ve arac muayne tarihi gelmemişti. fakat araca lpg taktırdığım için ruhsata işletmem gerekiyodu. muaynemi yaptırdım ve ruhsat plaka değişti. aracı üzerime yaptım kaskosunuda yaptırdım yani tamamen bitti işleri.

bu benim ilk aracım ve daha sonradan farkettim ki eski ruhsatta egzoz muayne kartı vardı yenisinde yok. acaba yaptırmam mı gerekiyo yoksa araç muaynesi yapıldı o yeter mi egzoz ölçümü ayrı mı yapılıyo????

Teşekkür ederim

Opel Astra 2000 1.6cd HB

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım öncelikle hos geldin profiline isim soy isim eklemen gerekiyor bilgin olsun. eski plakadaki egzoz muayenesini trafikten yeni plakana aktarabilirsin. bulamazsan 20 tl ye yaptır sanayilerde özel istasyonlar var 10 dk alır almaz yaptırmadan polise yakalanırsan 600 tl civarı cezası varmış bir an önce yaptır

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadasım öncelikle hos geldin profiline isim soy isim eklemen gerekiyor bilgin olsun. eski plakadaki egzoz muayenesini trafikten yeni plakana aktarabilirsin. bulamazsan 20 tl ye yaptır sanayilerde özel istasyonlar var 10 dk alır almaz yaptırmadan polise yakalanırsan 600 tl civarı cezası varmış bir an önce yaptır
cok basit bence yaptır cevirmeye denk gelırsın yolda baglartırsın arabayi ;)