lpg ve motor ömrü ?

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Küçükyalı opel servisindeki bir usta ne derece doğrudur bende bilmiyorum tabiki.
Kullanıpta memnun olan ve hiç bir sorunla karşılaşmadığını belirten arkadaşlar olursa , hemde bizde aydınlanmış oluruz :)

ben tam 1 yıldır kullanıyorum.
aracım malum.astra elegance 2001(ama daha 13.000 km de. yazı ile onüçbin) model otomatik vites.
italyan bedini marka, şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Adem KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar motoru yiyen ve ömrünü kısaltan yakıt değildir bunu hepimiz biliriz.
motorda yakıtın direkt olarak etkilediği parçalar piston,supap,silindir(yada gömlek),vede silindir kapağıdır.bu parçalar üretilirken özel alaşımlı çelik yada alaşımlı aliminyumdan yapılırlar. dolayısı ile buraları aşındıran yakıt değil yağsız çalıştırmak yada kötü kalite yağ kullanmaktır. yada motoru hararet yaptırıp parçaların ısıl genleşmeden dolayı silindirikliklerinin bozulup motor içerisindeki boşlukların armasına sebep olur.ve bunlarda motoru yer.
buda çok önemli değildir. supap, piston gömlek gibi parçalar rahatlıkla değiştirililebilen parçalardır.kaldıki bu parçalar yapımı itibarı ile 200 bin ile 500 km ömürleri olabilir.
özetle lpg çok km yapıyorsanız taktırmaya vereceğiniz parayı amorti edecekse hiçbir sakıncası yoktur.
bu arada motoru asıl yiyen o yada bu değil kullanan şöfördür.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada motoru asıl yiyen o yada bu değil kullanan şöfördür

doğru söze ne denir ? :D

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta diye gezen adama bak yahu.Opele zararlı renaulta zararsız.Opeli ısırıyor mu bu acaba lpg?11 aydır 2000 model astra g aracımda lpg sistemi var.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.Ayara bile gitmedim.Taktırmayana sözüm yok.Parası çok olan benzinli biner.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen , sizinkisi gibi aynı durumdayım :)

2.5 olmasına rağmen bir kaç opel ustası eğer çok yol yapmıyorsan takma motoru yersin dediler :S

saçma benim arkadaşımın 95 model vectra a 1.8 gl si var 99 yılından beri tüp takılı km 280binde ama tık sorun yok 6000 kmd yarım litre yağ yakıyor araba bence saçma

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem motoru yese ne olacak kaç yılda yiyecek motoru zaten bir motor max 2 milyara yapılıyor 2-3 yılda zaten tüp-benzin farkı amorti ettrir motorunuda sıfırdan yaparsın

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın hertarafını deliyorlar bu yüzden yalıtım problemleride çıkabiliyor ayrıca kuru bir yakıt olduğundan valflerede zarar veriyor deneyimli bir arkadaşım güzelim arabayı mahvetme dedi çok istiyorsan biraz eski bir model al lpg taktır dedi:) tavsiye etmedi bende yıl sonunda dizele geçmeye karar verdim

rgungordu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999 model astra g 63000km alınıldı lpg takıldı satıldıgında 270000km deydi motor taş gibiydi
kendi aracım 2000 astra g 80000 de takıldı lpg şu an 118000 de bugüne kadar hiç problem yaşanmadı motorla ilgili

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 1 haftada motor yiyip bitiyor
ondan sonra at çöpe arabayı

töbeeee töbeeeee

o ustayı varya ben yanıma cırak olarak almam varmı böyle sacmalık
Harikasın Samet abiya:kop: :kop: :kop: :kop: :kop:
Yani sonuçta bu motorlar o kadar basit bişey değilki ;) taktın aha gitti motor die bişey yok :)
Küçükyalı opel servisindeki bir usta ne derece doğrudur bende bilmiyorum tabiki.
Kullanıpta memnun olan ve hiç bir sorunla karşılaşmadığını belirten arkadaşlar olursa , hemde bizde aydınlanmış oluruz :)
Walla eskişehirde yetkili servis tamtersine bunu ticarete döktü :) hatta BRC sistemleri takıyo:) bana soracaksan takarmısın takmazmısın o ayrı mesele:) ama koca yetkili servis bunu takıp onaylıyorsa vardır bi sebebi;) sonuçta servis garantisi öle değilmi:) ama bunu servislere taşıyan tek marka var oda chevroletler:) :) :) :D :D

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50.000 kmde motor bitiren vectra c gördüm lpg yüzünden :D motoru açıosun böle bi bakıosun aaa yer gözüküyo :D