lpg var ama araba benzin de yiyor gibi?

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler.araba sıralı sistem lpg li olmasına rağmen sanki benzini de normalden fazla tüketiyor gibi.ağustos sonu gibi olacak, benzini fullemişitim.benzin deposu 40 lt.ama dün baktım neredeyse ibre yarıya gelmiş.bi ara babam 40 km kadar benzinde kullanmış ama 4,5 ayda 20 ltr benzin tüketimi fazla demi.?
neden olabilir, ilk çalıştırmada gaza geçinceye kadar benzini çiğ atma ihtimali var mı? sanki egsozdan çiğ koku geliyor.emin değilim.
ayrıca bu ay çok sefer uzun yol gittim ama ibreyi kontrol etmeyi unuttum.gaz ile beraber benzin de yakma ihtimali var mı?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışın benzinde çalışma oranı daha fazla olduğu için biraz benzin tüketimi artabilir...

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de sizinki kadar olmasada aynı sorun var. forumda sormuştum benzin kesici diye bi zımbırtı varmış o çalışmıyo olabilir dediler. Lpg servisine gittim benzin kesicisini sormaya adam bu parçanın sadece fransız araçlarda olduğunu söyledi. Opellerde varmıdır böyle bi parça?

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4.5 ay ve 20 lt benzin bence çok normal. 4.5 ayı ortalama 135 günden hesaplarsak, 20/135 = 0.148. Yani günlük 0.15 lt gibi bir ortalamanız var demek. her gün aracı 2 kere çalıştırdığınızı varsayarsak, ve benzinde yaklaşık motor ısınana kadar 1 km gittiğinizi farzedersek buda günde 2km, 4.5 ayda 270 km benzinle kullanım demek. ayrıca babanızında bir sefer 40 km benzinle yol yaptığını söylemişsiniz, bununla beraber 310 km'de 20 lt soğuk motorla bana göre süper :)

Son düzenleme:

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışın her marşta ve gaza geçene kadar 2 km kadar harcanan benzin benim 10 lt'yi buluyor ve aracımda bir sorun kalmadı :D yok sorun, bu değerin normal olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bundan sonraki aracım dizel olacak.

opel_zede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey benim başımdada var ne zaman lpg alsam benzinde alıyorum bir iki gün sonra hiç benzin almamış gibi oluyorum.arabayı sürekli lpgde kullanıyorum.benzin alıyorum 25 litre bir iki gün sonra 22 litre 20 litre motoru ısıtmak için bu kadar mı benzin harcanır acaba diyorum ki hava soğuk benzin çöküyor depoda sızıntı var vs ama hiç sızıntı görmedim nedir yani bu

şunu söyleyebilirim corsa garip bir araba kasasından ötürü uzun yol arabası olamaz çünkü küçük kasalı bir araç bununla birlikte trafikte küçük araçlara saygı gösterilmiyor .dev gibi kamyonların tırların yanında oyuncak araba gibi kalıyor.bizim millette şöyle bir düşünüş var trafikte aracı büyük olan her zaman haklıdır.maganda çok hangisini döveceksin .

gelelim motoruna ,motoruda kesinlikle kısa mesafeye uygun değil.corsa dur kalkı sevmez harareti yükselir çok yakar . .corsanın motoru(Ecotech) uzun mesafede daha etkilidir uzun mesafede az yakar.ecotech kontağının kapatılmasını sevmez.

bence kış aylarında kısa mesafelerde toplu taşıma araçlarını kullanın.opel yazın kışın yaktığının yarısını yakar.kışın motoru ısımak bilmez yazında soğumak bilmez.

Son düzenleme:

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey benim başımdada var ne zaman lpg alsam benzinde alıyorum bir iki gün sonra hiç benzin almamış gibi oluyorum.arabayı sürekli lpgde kullanıyorum.benzin alıyorum 25 litre bir iki gün sonra 22 litre 20 litre motoru ısıtmak için bu kadar mı benzin harcanır acaba diyorum ki hava soğuk benzin çöküyor depoda sızıntı var vs ama hiç sızıntı görmedim nedir yani bu

şunu söyleyebilirim corsa garip bir araba kasasından ötürü uzun yol arabası olamaz çünkü küçük kasalı bir araç bununla birlikte trafikte küçük araçlara saygı gösterilmiyor .dev gibi kamyonların tırların yanında oyuncak araba gibi kalıyor.bizim millette şöyle bir düşünüş var trafikte aracı büyük olan her zaman haklıdır.maganda çok hangisini döveceksin .

gelelim motoruna ,motoruda kesinlikle kısa mesafeye uygun değil.corsa dur kalkı sevmez harareti yükselir çok yakar . .corsanın motoru(Ecotech) uzun mesafede daha etkilidir uzun mesafede az yakar.ecotech kontağının kapatılmasını sevmez.

bence kış aylarında kısa mesafelerde toplu taşıma araçlarını kullanın.opel yazın kışın yaktığının yarısını yakar.kışın motoru ısımak bilmez yazında soğumak bilmez.
dediklerinize aynen katılıyorum.arabayı alalı yaklaşık 3.5 sene olacak, yazdığınız fikirler bende de oluştu.corsa b dur kalkı sevmiyor.ama uzun yolda iyi bence, bana mısın demiyor.yeterki ayağını gazdan çekme.kısacası narin kullanılmayı seviyor.şehiriçinde bazen yeterli verimi alamasam da arabadan memnunum.ama şu benzin olayına uzun yolda bakmak lazım gibi.ibrede düşme varmı diye..