LPG tankı fullerken?

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu konu illaki tartışılmıştır ama bakmaya fırsatım olmadı şimdiden bunun için özür dilerim.daha önce ne kadar doğru bilmiyorum tank dolduktan sonra gaz girişi yavaşlıyo sonra zorlayarak nerdeyse 10 lt daha alıyor bunu yapmak zararlıymış.gerçekten öylemi.bi de bazı yerde pompa kendi atıyor ama bazısında da sadece yavaşlıo azar azar doldurmaya devam ediyor,bu neden kaynaklanıyor acaba hangisinin napılması en doğru olur?sonuçta km de ne yaktığının ölçümü de farklılık gösterebiliyor.konuda bilgisi olan ve öneri sunan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

salih69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz girişi yavaşlamaya başladığı anda gaz kesilmeli. Aksi takdirde şamandra arızasına yol açabilir.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg tankının tam dolumda 80% dolmalı... eğer bundan önce veya sonra doluyorsa şamandıra ayarı düzeltilmeli... sağlam bir şamandırada 80% dolduktan sonra dolumu kendisinin kesmesi lazım... bazı pompaların basıncı çok fazla oluyor o zamanda şamandıradan ta ta ta gibi bir ses çıkartıp ondan sonra şamandıranın gene kesmesi lazım...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg tankının tam dolumda 80% dolmalı... eğer bundan önce veya sonra doluyorsa şamandıra ayarı düzeltilmeli... sağlam bir şamandırada 80% dolduktan sonra dolumu kendisinin kesmesi lazım... bazı pompaların basıncı çok fazla oluyor o zamanda şamandıradan ta ta ta gibi bir ses çıkartıp ondan sonra şamandıranın gene kesmesi lazım...

aynen katılıyorum. en saglıklı dolum %80. fazla sıkıştırmak iyi değil.

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar.bazen düz olsun die zorlamalarına izin veriyodum bundan sonra dikkat ederim sağolun.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70-75 fulleniyor benimki. yani yaklaşık 36 litre. ama ben genelde 50 tl lik alıyorum. tam doldurmamak iyi diye duymuştum.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70-75 fulleniyor benimki. yani yaklaşık 36 litre. ama ben genelde 50 tl lik alıyorum. tam doldurmamak iyi diye duymuştum.

zaten şamandıra deponun 80%ninde durdurması lazım... yani siz tam doldur dediğinizde tam dolmuyor... mesela bende 42 litrelik depo var 32-33 litre alıyor sonrasında şamandıra kesiyor...

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde yazları sabahleyin gaz alınması öneriliyor...o sese gıcık oluyorum tırrrrr :D

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arakdslar lpg yi sabah erken veya aksam alın sıcakta gaz almayın sıkısma yaptıgı için sadece litre ve fiyat oynuyor gaz oynamıyor bizzat lgp tankcısı ve pompacısı tafından duydum