LPG taktıracağım...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Kimse isteyerek taktırmıyor lpg'yi.Tamamen ekonomik.Araca uzun vadede vereceği zararlar tabiiki düşündürüyor ama kar zarar oranını düşünecek olursak bahadır çok haklı.
Zaten imkanım olsa her markanın belli modellerini toplar zevk için binerdim...:) gt'yi lpg ile zehirlemezdim...

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu fikre katılmıyorum. ancak öncelikle şunu belirteyim. LPG'yi sevmiyorum. mecburiyetten kullanıyorum. akaryakıt fiyatları ortada.

gelelim bu yoruma. ben 2007 yılında aracımı aldım 2 yıl benzinde bindim. daha doğrusu binemedim doğru dürüst. LPG'ye hala sıcak bakmıyorum, keşke imkanım elversede benzinde binebilsem. ama yinede ayda 100-150km benzinde bindiğim oluyor. neyse; 2009 yılında zavoli marka LPG kiti taktırdım. 1 yılı dolmadan kendini amorti etti. hadi 1 yılda amorti etti diyelim. şuan 2012 amortiden sonra 1,5 yılı geçmiş. yani 1,5 yılda 2000 lira üzerinde karım var benzine göre. şimdi bana bu aracın açacağı en büyük masraf nedir? 1 defa buji kablosu değiştirdim sadece sebepte benim kıllığım... ;)

Bende LPG kullanıyorum. Demek istediğim, araçta bir sıkıntı baş gösterince servis sorunu çözemeyince LPG'ye sallıyor, LPGciye gidince oda motorcuya sallıyor. Git gel sorunu çözene kadar insanın sinirleri yıpranıyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda haklısınız. o yüzden biraz işten anlamak gerek diye düşünüyorum. herşeyi ustaya bırakmak yerine ustam ben şu parçayı değiştirmek istiyorum falan gibisinden önceden bigi sahibi olup ustaya öyle gitmek gerekiyor.

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 eastronic (2010 model, euro5) araç için de nereye,kime sorduysam tavsiye etmedi.... dinlemedim , yaptırdım.. 10.000 km. oldu, hergün 40-50 km. dur-kalk yapıyorum... nazar değmesin, 2 kere ayar yaptırmamın dışında sorun yaşamadım. Bu arada ZAVOLİ taktırdım. memnunum...

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Git taktır bi ATİKER paşa paşa kullan boş yere fazla para verme 2,5 snedir kullanıyorum tık demedi, arıza lambası mı osa ne? hiç görmedim.Bu arada hang markaı takarsan tak o önemli değil önemli olan işçiliği yapanın ustalığı, en baba LPG olsun doğru takılmazsa işkence olur sana.

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben teleflex kullanıyorum 55000 km olmus takılalı daha ayar ıcın bıle sevıse gıtmemıs arac kusursuza yolculuk.....!

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 lt lik motorlarda atikerin pek başarılı olduğunu düşünmüyorum. bunu danıştığım bir atiker bayisi de onayladı.

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g x motor 50.000 kmdir atiker var ve lamba felan hiç yanmadı 1000 kmde bir 25 liralık benzin bitiyor 6500 devirde benzine geçmedi önemli olan işçilik ve araca en uygun marka

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamda brc sıralı sistem lpg var bu zamana kadar hiç sorun yaşatmadı çok şükür.bence 2.0 motor için en uygun olan landirenzo-brc veya prins..