LPG sistemini değiştirdim, yine çözüm olmadı. Yardım lüfen bıktım artık.

gtcsmile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli arkadaşlar,

Astra H GTC aracımda, rolantideyken sürekli titreme var. Devirde bir oynama yok. Sadece araba titriyor. Benzindeyken yapmıyor. LPG'deyken yapıyor.

Gitmediğim yer kalmadı. Her usta farklı şeyler söyledi. Kimisi sübaplardan deyip 1500 TL masraf çıkardı. Kimisi LPG'den deyip tüpü değiştirmem gerektiğini söyledi.

Ben de 2000 küsür liraya sistemi Prins LPG'ye dönüştürdüm.

Sorun hala devam ediyor. LPG'ye geçtiği andan itibaren araba olağanüstü titremeye başlıyor.

Bıktım artık. Daha önce başına böyle birşey gelen var mı? Lütfen bir yardım edin, yol gösterin.

Teşekkür ederim şimdiden. Saygılar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG konusu beni aşar hiç lpg araçla işim olmadı...ama bildiğim LPG de ateşleme gücüne daha çok ihtiyaç olduğu...yani benzinde sorunu olmayan aracın lpg de ateşleme sorunu yaşadığı...onun için senin yerinde olsam ateşlemeye bakarım bobin buji ve ateşlemesinin bujiye değil şaseye vs. gitmediğine..buji benzinde zayıf da olsa sorun çıkarmaya bilir...bu benim nacizane fikrim ...LPG de usta olan arkadaşlar daha iyi fikir verir. Ben bir yol açmış olayım odaklanma olarak

gtcsmile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG konusu beni aşar hiç lpg araçla işim olmadı...ama bildiğim LPG de ateşleme gücüne daha çok ihtiyaç olduğu...yani benzinde sorunu olmayan aracın lpg de ateşleme sorunu yaşadığı...onun için senin yerinde olsam ateşlemeye bakarım bobin buji ve ateşlemesinin bujiye değil şaseye vs. gitmediğine..buji benzinde zayıf da olsa sorun çıkarmaya bilir...bu benim nacizane fikrim ...LPG de usta olan arkadaşlar daha iyi fikir verir. Ben bir yol açmış olayım odaklanma olarak

Teşekkür ederim.

Buji değiştirdim 1 ay önce. Çözüm olmadı.
Bobini de denedim. Bir fark olmadığını görünce iade ettim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
egr ninde bu tür sorunlara yolaçtığını biliyorum temizletmekte fayda var.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sebebi bir çok neden olabilir.Anladığım kadarıyla ateşlemeyi kontrol etmişsiniz sıkıntı yok ateşleme sisteminde.Benzindeyken bi sıkıntı olmadığı için ben sadece lpg sisteminde ve montajında hata arıyorum.LPG değişmeseydi enjektör vs olabilir dicektim,bana göre monifoldları bi göster,bildiğiniz gibi motajda monifold delinip lpg hortumlrı bağlanıyor.Aklıma başka sorun gelmiyo cunkü komple sistem değişmiş ;)
Ayrıca arkadaşlar LPG candır can :D

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta lpg manıfolt delıklerınden olabılır benım aracımda brc var benzıne gecıyodu tıtreme yapıyodu ılk aldıgımda aracı takılıydı ustunde.. burda servıse geldım yanlıs delık acılmıs yerlerını degıstrdıler bakımı ayarı felan sımdı ne benzıne gecme olayı oluyor nede gıdıste bı sıkıntı