lpg sisteminde kalorifer ısıtmıyor

ramazan_d

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
:( aracımı geçen yaz almıştım. araç benzinliydi. kaloriferi çok güzel ısıtıyordu. ilk kışımı sorunsuz geçirdim. hatta kalorifer musluğunu açan düğmeyi tam kırmızıya bile getirmeden, pervane düğmesini de çevirmeden bile uzun yolda rüzgarın etkisiyle terliyordum bile. fakat bu yaz lpg taktırdım. şu anda, yani bu kış kalorifer ısıtmaz oldu. hatta hararet yükselmiyordu bile. ustama gittim termostatı değiştirdi. (yeniledi) hararet yükseldi. tam randımanlı yoluna girdi. fakat yinede bir önceki kış gibi ısınamıyordum. başka bir ustaya gittim lpg bağlantısına baktı ve bana dedi ki, lpg için suyu, kalorifere giden hortumlardan T atarak almış. o yüzden motordan gelen sıcak su ikiye ayrılıyor ve haliyle kalorifer ısınmıyor dedi(yani paralel bağlantı)bunun çaresi seri bağlantı haline getirmek dedi. yani motordan gelen suyu önce kalorifere gireceğiz ordan çıkışını lpg ye girip lpg den çıkışıda motorun geri dönüşümüne vereceğiz dedi. ben hemen yaptırmadım. opelim net teki arkadaşlara danışayım dedim. benim gibi durumu olan arkadşlar var mı? acilen bilgi verirseniz , fazlaüşümden arabamı kullanırım
Merhaba konuyu hortlatıcam ama aynı T bağlantı problemi benim opel zafiramda da var. Araç rolantide ılık üflüyor. Gaza basınca sıcak üflüyor. Atılan T bağlantı basıncı düşürüyor. Gaza basmayınca peteğe giden sıcak su akışı azalıyor. Siz nasıl bir çözüm buldunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.