Lpg sirali gaz hakkinda bilmek istediğiniz her şey...

NeFarkeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, 2000 model sedan opel astra G mi yeni aldım, benzim tüketimi beni aşıyor biraz lpg tartırmak istiyorum, çevremde 950-1000 TL arasında lpg taktıranlar var, fakat ben bu arabaya uzun süre binecem ve bana sorun çıkarmayacak birşey arıyorum, bana hangi modeli tavsiye edersiniz, maliyeti ve ortalama yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirmisiniz,

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 ASTRA G Sedan aracım var. BRC takılı.
Şehir içi şehir içi ve dışı ortalama 8-8.5 Litre/100 KM yakıyor.
Düzgün işçilik olsun ama duyulmadık abidik gubidik bir marka da olmasın tabi yeterli :)
1400 Tl'ye taktırdım artı muayene, ruhsata işletme masrafı.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm araç 2003 ecotec motor astra g.lpg kitim landirenzo evelden uzun yolda 7.2-7.4 litrelere kadar düşerdim son ölçümlerimde 8.5 litre yaktığını görüyorum,tüketim neden artrar acaba.agresif kullanmıyorum ama filtre bakımı falan geldi heralde...

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef konu hep brc üzerine dönmüş ama..

arkadaşlar çok yakın bir dostum lpg bayisi brc de takıyor atikerde tartarinide bana söylediği şu idi tüp taktıracağım zaman brc iyidir ama atikerde iyidir ikiside kaliteli mal önemli olan kimin monte ettiği demişti ve aralarında 600 tl fark vardı tak atiker dedim taş gibi valla hiç sorunum yok 10 küsür bin devirdim şeytan kulağına kurşun bakımlarını yapın yola devam edin:)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker 2 yıl yada 100000km garantisi veriyor mu? Zavoli veriyor.

kimin taktığı tabiki en önemli husus ama mal iyi değilse takan isterse işin kralı olsun, malzeme elinizde kaldıktan sonra ne fayda...

bence sizin usta yerli malı atiker'den daha fazla komisyon alıyordur ;) bi araştırın isterseniz.

şimdi atiker mi teleflex mi desek yine atiker diyecektir bence bu tarz ustalar.

atiker'i kötülemek niyetinde değilim ama kimse kendini kandırmasın. daha doğru dürüst bir enjektör sistemi bile yok. bildiğiniz sübap kullanıyorlar.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker 2 yıl yada 100000km garantisi veriyor mu? Zavoli veriyor.

kimin taktığı tabiki en önemli husus ama mal iyi değilse takan isterse işin kralı olsun, malzeme elinizde kaldıktan sonra ne fayda...

bence sizin usta yerli malı atiker'den daha fazla komisyon alıyordur ;) bi araştırın isterseniz.

şimdi atiker mi teleflex mi desek yine atiker diyecektir bence bu tarz ustalar.

atiker'i kötülemek niyetinde değilim ama kimse kendini kandırmasın. daha doğru dürüst bir enjektör sistemi bile yok. bildiğiniz sübap kullanıyorlar.

Kardeşim zavoliyide gördüm şıkır şıkır zavallı enjektörleri var kafa beyin bırakmaıyor :) 4 senedir atiker takılı;

enjektörlerde asla şıkır şıkır ses yok,4 senedir aynı enjektörler,parçaları bir kez bile sorun çıkarmadı,gram su eksiltmiyor,zerre kadar abidik gubidik su girmiyor.ben gayet memnunum...eğer bu kendini kandırmaksa ben kanmaktan son derece memnunum ;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kerem kardeşim en basitinden toşaf ile opel yada vw'yi bir tutabilir misin? söylediklerimi yanlış anlamayın. eminim diğer atiker kullanıcılarıda kitlerinden memnundurlar. sonuçta amacımız ekonomi yapmak mı? evet. ben yazdıklarımı tamamen ustalara yönelik, arkadaşa konuyu açıklayan ustaya yazdım. yoksa para senin, araba senin, usta senin... herkes istediği gibi, istediği yere gönlünce parasını harcar.

ayrıca ben zavoli'yi bildiğim için yazdım. memnun muyum? en az senin kadar. ancak param olsa teleflex-prins-brc sırasıyla bu kitleri taktırmak isterdim. benim taktırdığım zaman diliminde brc'yi takan adam gibi usta yoktu. kısmet.. ;)

bariscam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zavoli LPG süper Regülatör sorunu
Merhaba arkadaşlar,
Omega B 2.5 v6 Elegance 2000 Model aracımda Zavoli LPG süper Regülatör sorunu var, temmuz ağustos aylarında motor devrini ani yükselmelerde benzine geçiyor yani yetiştiremiyordu, şimdi aralık ayı içinde başka bir sorun oluştu aracı trafik ışıklarında kalkışlarda bile arada bir benzine atıyor, bir kaç yerde araştırdım bana regülatörümün 6 silindiri beslemediği bunun için süper regülatör taktırmamı tavsiye ettiler, şunu merak ediyorum ilk takıldığı zamanlarda bu tür hataları vermeyen regülatör şimdi niye verir ve bu regülatörlerin tamir takımını satan bir yer varmı?

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arcaım brc lpg li. araç 6 km de anca lpg ye geçiyor. neden olabilir

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalite olarak en iyi olmasa da fiyat/performans olarak değerlendirildiğinde en iyi markanın atiker olduğunu düşünüyorum...