Lpg sirali gaz hakkinda bilmek istediğiniz her şey...

alimem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 corsa otomatik lpg olur mu

merhaba bende 2010 corsa var bu araca lpg takılmadıgını soyluyor servıs
bu konuda bılgısı olan var mı

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ozenclerotogaz.com.tr
Ayda 500 km ,yılda eder 6.000 km ,bu araca 2 yıldan fazla binmeyi düşünüyorsanız lpg dönüşümü mantıklı olabilir fakat 2 yıla aracımı değiştiririm diyorsanız bence gerek yok.Selamlar...

haso6718´isimli üyeden Alıntı
mehmet usta
aracım 102 bin km de
5bin km de(1 senede) 2-3 litre yağ eksiltiyor.
lpg taktırsam sorun artar mı?

ustam araç şu an 40-45 krş arası yakıyor. ayda 500 km yol yaparım en fazla. o da 5-10 km lik mesafelerde . siz ce ben lpg den kar edebilir miyim*

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Araçta silkeleme devam ediyorsa enjektör sıralamalarına ve manıfolt girişlerini kontrol ettiriniz ,aracın twinport olması sebebiyle manıfolt girişleri yanlış yerden olabilir.

Merhaba Mehmet usta ben bu sorundan dolayı yanınıza gelmiştim, sizin dediğiniz gibi ayarları yaptırdım ama malesef silkeleme geçmedi.lpg sisteminin markası omvl enjektörler valtek siz orjinal enjektör takın sorun gider demiştiniz ama orjinali takılıykende aynısını yapıyordu.acaba benimdemi enjektörlerde bağlantı sorunu var.

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bende 2010 corsa var bu araca lpg takılmadıgını soyluyor servıs
bu konuda bılgısı olan var mı

sanıyorum aynı araca sahibiz. (euro5 111.yıl 1.2 ) ben bugün zavoli taktırdım. ilk izlenim, sorunsuz.....servisler taktırmayın sıkıntı yaşarsınız dediler ama söz dinlemedim :) ilerleyen günlerde tekrar tecrübelerimi aktarırım... ama şimdilik performans yok, onu söyleyebilirim....

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet ustam öncelikle kolay gelsin bu sorumu benzin:( adlı konu altında sordum ama tam net bi bilgi aldığımı söyleyemem benim sotum şu aracı günlük 10 kilometre kullanıyorum ayda bir tekirdağa gidip gelitorum bide hafta sonu gezisi bunun dışında bir yere çıkmıyorum aracım 2001 model astra g gl 1,4 16v aracımın performansından memnunum fakat yakı fazla araca lpg taktırdığımız taktirde bir performans düşüklüğü yaşarmıyım yaşamamak içi çift tırnak buji koydursam naıl olur . bilgilendirirseniz sevinirim selamlar...

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Lpg dönüşümü sonrası %40 tasarruf ve % 5 e yakın bir performans kaybı yaşarsınız fakat bu hıssedilir bir kayıp olmayacaktır.Orjinal bujilere devam

mehmet ustam öncelikle kolay gelsin bu sorumu benzin:( adlı konu altında sordum ama tam net bi bilgi aldığımı söyleyemem benim sotum şu aracı günlük 10 kilometre kullanıyorum ayda bir tekirdağa gidip gelitorum bide hafta sonu gezisi bunun dışında bir yere çıkmıyorum aracım 2001 model astra g gl 1,4 16v aracımın performansından memnunum fakat yakı fazla araca lpg taktırdığımız taktirde bir performans düşüklüğü yaşarmıyım yaşamamak içi çift tırnak buji koydursam naıl olur . bilgilendirirseniz sevinirim selamlar...