Lpg sirali gaz hakkinda bilmek istediğiniz her şey...

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet usta
aracım 102 bin km de
5bin km de(1 senede) 2-3 litre yağ eksiltiyor.
lpg taktırsam sorun artar mı?

MKuccuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba;

Lpg sıralı otogaz sistemleri hakkında bir çok forum sitesinde bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde bilgiler vermeye çalışıyorum.Bundan sonra OPEL CLUP TR'de de lpg sıralı sistemleri hakkında bilgiye ihtiyaç duyan ya da soru ve sorunları olan forum üyeleri ile bilgi paylaşımında bulunmak üzere burdayım.Herkese iyi forumlar...

Merhaba.2000 model Astra NB GL aracıma LPG taktırdım.(BRC tek nokta) Arıza lambası yanıyor. Araç çekişten baya düşmüştü. Uzun yolda farkettim ki araca biraz yüklenince Motor arıza göstergesi yanıyor. Rolantiye alınca sönüyordu benzinde ise hiç yanmıyordu. Ustaya sorduğumda LPG de yanıyorsa LPG ile ilgili bi sorundur Korkulacak bişey yok dedi. Arıza olsaydı ışık benzinde dahi sönmez yanardı dedi. LPG yüksek gaz basınç oranlarını kontrol etsinler dedi. LPG montajı yaptırdığım yere gittim ve ustanın dediklerini aktardım. Orada da hava filtresinin girişlerini kapattılar. Bunlarda 3 adet hava girişi var LPG li araçta tek noktadan hava girişi olmalı dedi. Aracın perormansı arttı ama ikaz ışığı hala yanmakta. Önceleri yüksek hızda yapıyor rolantide sönüyordu şimdi ise düşük hızda da yapıyor üstüne üstlük sönmüyorda. (benzinde sönüyor). Aracın gaz ayarını da elle yaptılar yani cihaza falan bağlamadan. 1000 km yaptıktan sonra ayar yapılacakmış. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Ne yapabilirim.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.2000 model Astra NB GL aracıma LPG taktırdım.(BRC tek nokta) Arıza lambası yanıyor. Araç çekişten baya düşmüştü. Uzun yolda farkettim ki araca biraz yüklenince Motor arıza göstergesi yanıyor. Rolantiye alınca sönüyordu benzinde ise hiç yanmıyordu. Ustaya sorduğumda LPG de yanıyorsa LPG ile ilgili bi sorundur Korkulacak bişey yok dedi. Arıza olsaydı ışık benzinde dahi sönmez yanardı dedi. LPG yüksek gaz basınç oranlarını kontrol etsinler dedi. LPG montajı yaptırdığım yere gittim ve ustanın dediklerini aktardım. Orada da hava filtresinin girişlerini kapattılar. Bunlarda 3 adet hava girişi var LPG li araçta tek noktadan hava girişi olmalı dedi. Aracın perormansı arttı ama ikaz ışığı hala yanmakta. Önceleri yüksek hızda yapıyor rolantide sönüyordu şimdi ise düşük hızda da yapıyor üstüne üstlük sönmüyorda. (benzinde sönüyor). Aracın gaz ayarını da elle yaptılar yani cihaza falan bağlamadan. 1000 km yaptıktan sonra ayar yapılacakmış. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Ne yapabilirim.

cidden merak ettim :D aracın kaç tane hava girişi olabilir ki ?
hava filitresinden geçer, hava akış debimetresi yoğunluğu ve sıcaklığını kontrol eder, boğaz kelebeği emme manifoltuna alınacak hava miktarını ayarlar ve hava silindirlere gider.
yanlışmıyım ? :)

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ;

2011 model corsa 1.2 eastronic (euro5) aracım var, istanbul trafiğinde en yoğun saatlerde kullanıyorum. Landi Renzo marka kit taktırmak istedim. Ancak yetkili servis rolanti ile iligili opel servisinde ayar yaptırmam gerektirdiğini söyledi. yetkili serviste gittiğimde ise euro 5 motor versiyonu olan corsalara kit takılamayacağını, takılırsa çok sıkıntı yaşayabileceğimi belirtti. Fakat bir türlü kafama yatmıyor.Her türlü marka ve modele takılan kitler neden bu versiyonda sıkıntı yaratsın anlamış değilim.Yaşayacağım sıkıntıyı da sorunca tam tarifi yapılamıyor. Bu konu ile karşılaşmış olan varsa yardım lütfen...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir soru da ben sorayım müsaadenizle,

99 Model Megane RXT 2.0 motor aracımda Atiker sıralı sistem lpg takılı. Araç 2. veya 3. viteste devirlenirken bir defa 3000 devirde ve bir de 4000 devir civarında tekliyor, boşa düşüyor sonra toparlıyor...

5. viteste ise devir düşürüp tekrar hızlanmaya çalışınca seri olarak bir iki defa tekleme yapıyor.

Benzinde bunu hissetmiyorum. Bujiler değişti, çözüm olmadı...

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar daha önce yukarıdaki sorunumu dile getirmiştim. Otobanda giderken araba 140 a gelince gaza biraz daha basıyorum ama araç boşa düşüyor gibi gitmiyor. Sanki boğuluyor gibi yığılıyor ve tekliyor. Bazen de arıza ışığını yakıyor. Aynı hıza benzinde çıkmayı denemedm ama... Neden oluyor acaba?..

m_cevik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler mehmet usta,
aracım 1.6 twinport 2005 model 105 hp olanlardan,aracıma yaklaşık 5 ay once gaziantep brc yetkili servisinde brc my 10 sistemi taktırdım.
Aracımda 5 defa ayar yapıldı, ve sallama giderilemedi son 1 aydır.Şöyle ki Araç düz yolda giderken bir sıkıntı yok ama ne zaman ki ayağımızı gazdan kestiğimizde araçta hafif bir sallantı oluşuyor.Bir de kalkışlarda gazı çok vermediğimiz zaman araçta titreme yapıyor.Aracın benzinde herhangi bir sıkıntı ya da sorunu yoktur.

Cevap verirseniz çok teşekkür ederim.Hayırlı geceler herkese...