Lpg sirali gaz hakkinda bilmek istediğiniz her şey...

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mükemmel bir hamle.. BRC bu işi biliyor :) Pazarda tek başına lider olabilicek kapasiteye geldiler.. :)

kenan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Ustam.

Geçen hafta içinde 2001 model Otomatik Opel Astra Edition aldım. Araçta BRC sistem takılı. sanırım montajı istanbulda yapılmış. Öyle bir ince işçilik ile yapılmış ki açıkçası inanamadım. motor kaputunu açtığımda LPG ye ait hiçbir şekilde ekipmanı göremedim.Enjektörlerin yerini aradım durdum. ama yine bulamadım. İşin ehli olunca böyle oluyor sanırım.

Ayrıca Simit tank kullanmışlar ancak herhalde hacmi baya büyük. Opet aygaza girdim. dedim doldur. aklımda o an simit tank en fazla 32-33 lt alır diye düşünüyodum. cebimde de o anda söylemesi ayıp 80 tl vardı. depo doldukça doldu. baktım bitecek gibi değil. 80 tl lik olunca pompayı durdurttum.

Sormak istediğim simit tankın üzerine baktığımda kapasitesi yazmıyor. Acaba en büyük simit tankın hacmi nedir?

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ozenclerotogaz.com.tr
Merhaba ;

Simit depolarda tankın üzerinde tankın hacmi yazmaz ; sızdırmazlık kapagını açıp tankın içine doğru bakarsanız tankın hacmini görebilirsiniz.80 lt ye kadar simit depolar mevcut fakat tahminim en 50 lt lik bir deponuz olduğu yönündedir.Aracınızı güzel günlerde kullanın.Selamlar...

Mehmet Ustam.

Geçen hafta içinde 2001 model Otomatik Opel Astra Edition aldım. Araçta BRC sistem takılı. sanırım montajı istanbulda yapılmış. Öyle bir ince işçilik ile yapılmış ki açıkçası inanamadım. motor kaputunu açtığımda LPG ye ait hiçbir şekilde ekipmanı göremedim.Enjektörlerin yerini aradım durdum. ama yine bulamadım. İşin ehli olunca böyle oluyor sanırım.

Ayrıca Simit tank kullanmışlar ancak herhalde hacmi baya büyük. Opet aygaza girdim. dedim doldur. aklımda o an simit tank en fazla 32-33 lt alır diye düşünüyodum. cebimde de o anda söylemesi ayıp 80 tl vardı. depo doldukça doldu. baktım bitecek gibi değil. 80 tl lik olunca pompayı durdurttum.

Sormak istediğim simit tankın üzerine baktığımda kapasitesi yazmıyor. Acaba en büyük simit tankın hacmi nedir?

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar zafira 1.6 cozmo aracıma lovato marka lpg taktırdım.herhangi bir hata vermiyor, motor gayet düzgün çalışıyor, benzinden lpg ye geçiş hissedilmiyor, daha tam manası ile deneyemedim. ama şu an gözlemlediğim şehir içi 100 km de 13.5 , 14 lt gibi. sizce nasıl. usta kalibrasyon yaparken görmüştüm, benzin ve lpg nin enjektör süreleri benzinde 2.43ms , lpg de 5.23ms bu normalmidir, yani kısaca lpg şehir içi ve şehir dışı 100km de ne yakmalı , birde bu enjektör süreleri doğrumu.

kenan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Ustam. LPG kalibrasyonu ile ilgili bir soru sormak için konu açmıştım. cevap veren olmadı. sana sorayım bari.

imzamdaki arabamı alalı 1 haftayı geçti. aldığımın ertesi günü aküyü değiştirdim. Forumda yarım kalmış bir konuda arkadaşlarımızdan birisi Akü değiştiğinde yada sıfırlandığında LPG kalibrasyonu bozulur diye bir şeyler yazmış.

Aracımda BRC sistem takılı. acaba bu durumlarda kalibrasyon ayarı bozuluyor mu? 1 haftadır Lpg de sorun yaşamadım. Memur olduğumdan dolayı aracı alalı fazla binme zamanım olmadığından dolayıda Azmı çokmu yakıyor diye yakıtınıda ölçemedim.

bu konuda da yardımcı olursan sevinirim.

asvtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ozenclerotogaz.com.tr
Merhaba;
Oncelıkle yenı aracınız hayırlı olsun.BRC gaz sıstemlerınde aku baglantısını soktugunuzde kesınlıkle kalıbrasyonda degısıklık olmaz.Yakıt olcumunuzde benzıne oranla lıtre bazında %15 fazla yakıt tuketecektır.Sayet farklı bır tuyketımn varsa BRC yetkılı servıslerıne gıdıp ayar yaptırabılırsınız.

Mehmet Ustam. LPG kalibrasyonu ile ilgili bir soru sormak için konu açmıştım. cevap veren olmadı. sana sorayım bari.

imzamdaki arabamı alalı 1 haftayı geçti. aldığımın ertesi günü aküyü değiştirdim. Forumda yarım kalmış bir konuda arkadaşlarımızdan birisi Akü değiştiğinde yada sıfırlandığında LPG kalibrasyonu bozulur diye bir şeyler yazmış.

Aracımda BRC sistem takılı. acaba bu durumlarda kalibrasyon ayarı bozuluyor mu? 1 haftadır Lpg de sorun yaşamadım. Memur olduğumdan dolayı aracı alalı fazla binme zamanım olmadığından dolayıda Azmı çokmu yakıyor diye yakıtınıda ölçemedim.

bu konuda da yardımcı olursan sevinirim.

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar asvtec yani mehmet özenç gerçekten bu işin ustasıdır. kendisini daha önceden beri internet adresinden takip ediyorum. sizde girip bakın. müşterileri çok memnun. kendisine sınırsız mail attım ve tüm sorularıma sabırla cevap verdi. sağolsun... bu ay içinde de inşallah kendisi ile tanışma fırsatı bulacağım. aracıma lpg taktırmak istiyorum ve uzun bi süredir iyi bir yer arıyordum sanırım özençler otogaz bu işi biliyor. bakalım hayırlısı bi problem yaşarsam onu da çekinmeden paylaşacağımdan emin olabilirsiniz ama mehmet özenç e güveniyorum...

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili ustam peki bu KATKILI yada KATKISIZ ota gaz hakkındaki görüşleriniz nedir? Katkılı otogazı zararlı diyor bir çok internet sitesi doğrumudur? Ben genelde Opet Aygaz kullanıyorum ama bu zararı duyunca tedirgin oldum. Görüşlerinizi bekliyorum ;)

bugün aygaz ın samsun yetkili mühendisi ile görüştüm. siz eğer yıllardır başka marka gaz kullanıp sonradan aygaz ı kullanırsanız tankınızdaki pislikleri temizlediği için filtreniz tıkanacaktır.. yoksa aygaz ın böyle bir kötü yanı yok aksine piyasadaki en güvenilir ve temiz gazlardan biri. içindeki önemli iki gazın %50 %50 olduğu nadir gazlardan biri...