lpg regülatörü

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda 2 gündür soğutma seviyesi kontrolü uyarısı gelince antifirizi kontrol ettim baya azalmıştı ve lpg beyninin etrafı antifirizdi.ustama götürdüm o da lpg ciye yönlendirdi. lpg ci beyin değişecek dedi.
1)lpg regülatöründen antifiriz geçiyor mu?
2)üzerindeki orjinal romano olandan mı taktırayım yoksa yarısı kadar daha uygun fiyatlı atikeri mi önerirsiniz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hasan bey öncelikle geçmiş olsun. LPG regülatörü (halk arasında lpg beyni) olarak bilinen parça sayesinde soğuk haldeki gaz motora gönderilmeden önce ısıtılır. Bu işlem motorun soğutma suyu sayesinde yapılmaktadır. Su kaçırıyorsa ihmale gelmez kesinlikle değiştirilmelidir. Diğer sorunuzla ilgili olarak açıkcası LPG kullanmadığım için yorum yapamıyorum ancak fiyat farkından dolayı Atiker seçerdim diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
atiker alabilirsiniz sonrasında su kaçakları regulatore su giren 2 adet su borunun geçtiği yerler var eğer o borulardan kaçırıyor genelde çoğu markada geçme yerleri plastik olur ve alıp degistirip kullanabilirsiniz veyahut regülatörün içinde diyafram var suyu ve havayı ayıran o yırtıldıysa bazı modellerin bakım kitleri var satım alıp bakım yapılabilir bazılarının yok malesef

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
romano marka bendeki. bugün başka bi lpg ciye götürdüm. dirseğin birinden kaçırıyor bulabilirsen onarırım dedi. sivasta montaj yapılan yere sordum bulamadım. internette felan da dirsek bulamadım. atiker taktıracam yarın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen demek dirsek kısmı plastik dirsek zamanla deforme olmuştur üstad eğer ki resmini cekersen bir bakarım dirsek su borusunun geçtiği yer

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün halloldu. dirsek kısmı plastik değil pirinç. dirseği söküp plastiği değiştirdi usta sorun gitti. 2tl lık oring için beyin değiştircektik az daha

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internet ve verdiğiniz bilgiler sayesinde tabi teşekkür ederim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
beyinde ucuz değil hayırlı olsun kaliteli antifiriz kullanın motul antifiriz ve içerisine motul mocool soğutma sisteminizde hiç sorun çıkmaz inşallah sonrasında

ellidort

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynı problemi bende yaşadım valften gaz kaçağı olduğunu söyledi gittiğim usta. Yeni nesil regülatörlerin daha iyi olduğunu ve ayrıca bir parçasının üzerinde hazır bulunduğunu söyledi. İşçilik dahil 500 TL ödedim fakat fiyat çok geldi bana. Ortalama parça ve işçilik hakkında bilginiz var mı? Takılan parçayı da görsel olarak aşağıya koyuyorum.

1611503850128.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu regülatör tek nokta enjeksiyon diye geçiyor internette ve fiyatı 160 tl bu sizin araçta olamaz bunun farkli modelleri var onlar da ort. 200 civarları kesici leri üzerinde

• Beğen
Tepkiler: ellidort